בגוגל (Google) מסכמים את שנת 2018 בחנות האפליקציות הרשמית למכשירי אנדרואיד, ה-Play Store, במאמר הכולל שפע של נתונים אודות מאמצי החברה להפוך את החנות למקום בטוח. בעוד שמדיניותה של גוגל לא כוללת בדיקה פרטנית של כל אפליקציה בידי בודק אנושי, בדומה לנעשה בחנות האפליקציות של אפל (Apple), מערכות אוטומטיות שונות סורקות הן אפליקציות חדשות והן עדכונים ושינויים באפליקציות קיימות, ולאורך 2018 הפכו בדיקות אלו למחמירות יותר.

לפי המספרים שפורסמו על ידי גוגל, ב-2018 עלתה כמות האפליקציות שנדחו ולא אושרו להפצה ב-55 אחוזים, וכמות האפליקציות שהפצתן הושעתה עלתה ב-66 אחוזים. בסך הכל סורקת גוגל לא פחות מ-50 מיליארד אפליקציות ביום באמצעות תכונת Google Play Protect, המותקנת על עשרות מיליוני מכשירי אנדרואיד. בעזרת ההגנות הללו, טוענת גוגל, הורדת אפליקציה מה-Play Store בטוחה פי שמונה מאשר הורדתה מכל מקור אחר.

פרט מסקרן נוסף שאותו מציינים בגוגל הוא כי רובן המוחלט של האפליקציות המסוכנות, הכוללות רוגלות או פרסומות לא רצויות, מגיעות מקבוצה מצוצמת יחסית של עבריינים חוזרים, היוצרים לעיתים חשבונות חדשים או רוכשים אפליקציות קיימות ומשתלטים עליהן בכדי לעקוף את מדיוניות החברה. גוגל סבורה כי מדיוניותה המחמירה כבר הובילה לצמצום ניכר בכמות האפליקציות הזדוניות שעושות את דרכן למשתמשים, אם כי ברור מהפרסומים האחרונים בנושא כי מפתחים עדיין מצליחים להעלות אפליקציות מסוכנות לחנות הרשמית ואף זוכים לעשרות מיליוני הורדות טרם הסרתן.