המהדורה הראשונה של משקפי ה-Glass של גוגל (Google), שזכתה לכינוי Glass Explorer Edition, הגיעה לסוף דרכה. בהתחשב בביקורות השליליות ובמכירות הלא מרשימות, בחרה גוגל להוסיף ולתמוך במוצר משך תקופה ארוכה למדי של כשש שנים, אולם היא הודיעה על עוד עדכון אחד, אחרון וסופי בהחלט.

העדכון האמור ינתק למעשה בין המשקפיים ובין השירותים והאפליקציות של גוגל. לאחר העדכון לא ניתן יהיה עוד לחבר בין המשקפיים לחשבון גוגל, לקבל עדכונים על הודעות דואר חדשות ב-Gmail או לבדוק מה נמצא מאחורי הפנייה הבאה לפי Google Maps. עם זאת העדכון כן יאפשר את המשך השימוש במשקפיים באופן עצמאי ונפרד לגמרי מגוגל, דרך חיבור למכשיר טלפון חכם ואפליקציות שיוסיפו לתמוך בהן.

כמו כמעט כל דבר שקשור ב-Glass, גם העדכון עצמו איננו פשוט: הוא לא יבוצע באופן אוטומטי. משתמש שיהיה מעוניין להתקין אותו יתבקש להוריד את הקבצים למחשב, ואז להעתיק ולהתקין אותם באמצעות מספר פקודות. בתחילת 2022 גם העדכון הזה יוסר מהשרתים.

מהדורת ה-Enterprise של Google Glass המבוססת על טכנולוגיה דומה אך נהנית מעיצוב מעודכן יותר, תוסיף להימכר ובכוונת החברה גם להמשיך ולתמוך בה לפחות לעתיד הנראה לעין – כך שמוקדם לקבוע שבגוגל החליטו לוותר סופית על התחום.