גוגל (Google) חשפה פרויקט קוד פתוח ניסיוני חדש בו היא משתמשת בלימוד מכונה ובבינה מלאכותית כדי לאתר תמונות ברשת שמתאימות לתנוחות שאנשים מבצעים מול מצלמת הרשת שלהם. הניסוי שהוצג בבלוג החברה זכה לשם Move Mirror שמביא לידי ביטוי במדויק את מה שגוגל מנסה להשיג בפרויקט הזה.

בגוגל סיפרו כי הניסוי נבנה באמצעות PoseNet, מודל לימוד מכונה שמזהה תנוחות על־ידי זיהוי המיקום היחסי של 17 חלקי גוף, 12 מפרקים ו-5 נקודות בראש. האלגוריתם מזהה את הקלט ממצלמת האינטרנט של המשתמש ומשתמש ב-PoseNet כדי לבצע חיפוש במסד נתונים בו קיימות כרגע למעלה מ־80,000 תמונות במטר למצוא תמונה שמתאימה לתנוחה. התהליך כולו מתרחש בדפדפן מבלי לשלוח תמונות לשרת חיצוני.

לדברי גוגל, המטרה של Move Mirror היא להדגיש את היכולות של התאמה באמצעות תנוחת גוף רק על־ידי מצלמת אינטרנט ומחשב. לפי יוצרי PoseNet ניתן להשתמש בזיהוי תנועה בתחומים כמו מציאות רבודה, אנימציות, כושר גופני ועוד.

ההשתתפות בניסוי פשוטה, ולאחר כניסה לאתר ואישור גישה למצלמת האינטרנט, המשתמש יכול לנסות תנוחות שונות ולצפות בחלון שמציג תמונות עם תנוחות תואמות. יתרה מזאת: יש אפשרות ליצור GIF ולהוריד אותו.