גוגל (Google) שחררה עדכון גרסה לאפליקציית החיפוש עבור מכשירי האנדרואיד (Android) המאפשרת לבצע חיפוש גם במצב לא מקוון. העדכון מופץ בהדרגה עבור כלל מכשירי האנדרואיד דרך חנות Google Play, וטרם ידוע האם תגיע גם ל-iOS.

אופן הפעולה של השירות החדש מתנהל כך: כאשר יתבצע חיפוש שבמהלכו יקטע החיבור לרשת או לחלופין לא קיים חיבור מלכתחילה, פעולת החיפוש תישמר בזיכרון וכאשר תושב הקליטה תישלח התראה שמודיעה כי ניתן לחזור ולהשלים את החיפוש הרצוי באפליקציה ומיד לגשת לתוצאות.

אפשרות נוספת שזמינה מעתה היא שמירה אוטומטית של תוצאות החיפוש לשימוש גם במצב לא מקוון, כך שניתן לצפות בהן במועד מאוחר יותר וגם כאשר אין חיבור ברשת, כל זאת מתבצע ברקע ובאין מפריע לשימוש הרציף. מעבר לכך את התוצאות השמורות ניתן לעדכן בזמן שהחיבור לרשת חוזר.

english_1A.gif

על פי הודעתה של גוגל, השירות אינו מבזבז סוללה וצריכת הנתונים שהוא גובה שווה בערכה לחיפוש שגרתי. בנוסף, את הגדרות השירות כמו גם את רשימת החיפושים הממתינים לחיבור זמין, ניתן למצוא בתפריט ההגדרות של האפליקציה תחת הכותרת "חיפוש במצב לא מקוון" (Offline Search).

העדכון מגיע לאחר שורה של חידושים שהציגה גוגל לאפליקציית החיפוש הפופולרית שלה, ובראשם פיצול תזרים החדשות שהושק לפני כחודש. כזכור, העדכון מפצל את כרטיסיות המידע לשתיים – הראשונה היא 'בקרוב' (Upcoming) ומציגה עדכונים אישיים והשנייה היא התזרים שמציג דיווחי חדשות, מזג אוויר ועוד.

וידאו: חיפוש במצב לא מקוון