רגע לפני שישראל נכנסת (ככל הנראה) למערכת בחירות חדשה ב-2020, חושפת גוגל (Google) ש-'בחירות' היה החיפוש החם בישראל בשנת 2019.

כמדי סוף שנה מאז תחילת העשור הקודם, חשפה גוגל את סיכום השנה בחיפוש. הבחירות היו במקום הראשון לא רק ברשימת החיפושים הכללית, אלא גם ברשימת השאלות, כאשר 'איך מצביעים בבחירות' דורגה במקום הראשון ו-'איך בוחרים בקלפי' במקום החמישי.

מלבד הבחירות, ברשימת החיפושים החמים של 2019 בישראל מככבים בעיקר אירועים טלוויזיוניים: 'הכלה מאיסטנבול' במקום השני; 'אירוויזיון' במקום השלישי; 'האח הגדול' במקום הרביעי; '2025' במקום החמישי; דודו פארוק, שפוצץ ריאיון בתוכנית של אופירה אסייג ואייל ברקוביץ', במקום השמיני; אלי כהן, שסדרה עליו עלתה לאחרונה בנטפליקס (Netflix), במקום השביעי; ו-'המירוץ למיליון' במקום העשירי. החיפושים הלא-טלוויזיוניים החמים ביותר היו אפליקציית חמ"ל (6) ומפלס הכינרת.

בתחום החדשות, מלבד הבחירות מה שהכי עניין את הישראלים היה אירועים דרמטיים כמו הפיגוע בסרי-לנקה, הגננת המתעללת ומקרי רצח מזעזעים שתפסו כותרות.

הסדרה שזכתה לחיפושים הרבים ביותר, כאמור, הייתה 'הכלה מאיסטנבול' הטורקית. שלוש סדרות ישראליות נכנסו לעשירייה הראשונה, כאשר הראשונה היא 'ביום שהאדמה רעדה' של קשת והשתיים האחרות הן 'פוראבר' ו-'מצולמים' של הוט.

הסרט עם מירב החיפושים היה 'מלך האריות', ובעשירייה הראשונה דורגו שני סרטים ישראליים: 'המוסד' (8) ו-'ימים נוראים' (10).

במקביל, בעולם החיפושים החמים נסובו בעיקר סביב אירועי ספורט, כאשר משחקי קריקט היו במקומות 1, 4 ו-10 וגביע דרום אמריקה בכדורגל במקום השלישי; במקום השני היה השחקן הצעיר קמרון בויס שמת מסיבוך של מחלת האפילפסיה; במקום החמישי iPhone 11; במקומות 6, 7 ו-8 הסדרה 'משחקי הכס' והסרטים 'הנוקמים: סוף המשחק' ו-'הג'וקר', בהתאמה; ובמקום התשיעי כנסיית נוטרדאם, שניזוקה השנה בשרפה.

קרא עוד:  אפל נגד האיחוד האירופי: "מטען סטנדרטי לכל המכשירים יפגע בתעשייה"

אירועי החדשות ששלחו את העולם לחפש היו גביע דרום אמריקה בכדורגל, השרפה בכנסיית נוטרדאם, גביע העולם בקריקט, הוריקן דוריאן שהכה בארצות הברית, גביע העולם ברוגבי, הפיגוע בסרי-לנקה, איזור 51, תוצאות הבחירות בהודו, טייפון הגיביס שהכה ביפן ונפילת חומת ברלין, שלפני חודש מלאו לה 30 שנה.

האנשים עם הכי הרבה חיפושים בגוגל היו שחקן הפוטבול אנטוניו בראון; הכדורגלן ניימאר; כוכב היוטיוב ג'יימס צ'ארלס, שאיבד השנה מיליוני מנויים בשתי שערוריות נפרדות; השחקן ג'אסי סמולט ('אימפריה'), שביים מתקפה גזענית נגד עצמו; הקומיקאי קווין הארט, שהיה אמור להנחות את טקס האוסקר ופוטר בעקבות העלאה באוב של בדיחה ישנה שלו בטוויטר; הזמרת בילי אליש, שהפכה השנה לתופעה; פעילת איכות הסביבה השוודית הצעירה גרטה תונברג; הזמר אר קלי, שהואשם השנה בתקיפות מיניות; השחקן חואקין פניקס ('הג'וקר'); וג'ורדין וודס, חברתה הטובה לשעבר של כוכבת הריאליטי קיילי ג'נר, שעוררה סערה לאחר ששכבה לכאורה עם בן זוגה של ג'נר.