רבות דובר כבר ברשת על הפרויקט הייחודי והמסקרן של גוגל – Google Glass. תמונות וסרטונים רשמיים של גוגל תיארו משקפיים חכמים שכל תפקידם להגיש היישר אל זוג עיניינו את כמויות המידע הדיגיטלי הסובבות אותנו במהלך היום יום. שיחות, התראות פייסבוק, ציוצי טוויטר, צילום סטילס ווידאו היישר מנקודת המבט של המשתמש ועוד תכונות רבות ומסקרנות.

לצד שמועות רבות על התקדמות הפרויקט, וכן דיווח שהחלו לייצר את היחידות הראשונות, מגיע הלילה (ג') מידע רשמי מגוגל הכולל הנחיות למפתחי האפליקציות עבור המשקפיים, וגם כמה פרטים מן המפרט הטכני של הפלא העתידי.

25 אינצ' Full HD
תצוגת המשקפיים תהיה בגודל של 640 על 360 פיקסלים "באיכות הגבוהה מזו של מסך 25 אינץ' בצפייה במרחק של יותר משני מטרים באיכות HD", טוענת גוגל. איכות מצלמת הסטילס תעמוד על 5 מגה פיקסלים, הוידאו באיכות של 720p ואילו הולכת הסאונד  תתבצע באמצעות העובדה שההתקן צמוד לעצם בפני המשתמש ומייצר תדרים המתפרשים על ידו כסאונד. באשר לזיכרון, הוא יעמוד על 16 ג'יגה בייט זיכרון פלאש פנימי, וכן חיבור לשירותי "ענן" המאפשרים שמירה מרחוק של הנתונים לצד יכולות הרחבה של קיבולת הזיכרון.

Google-Glass-photo

הסוללה, שהפכה לדבר שהכי מטריד אותנו במהלך היום, תספיק לפי גוגל "ליום שלם בעת שימוש טיפוסי", זאת בהנחה שאתם לא משתמשים ב-Hangout כל היום, וטעינתה תתבצע באמצעות כבל Micro USB שיסופק בערכה. הקישוריות שנכללות במכשיר הן קישוריות Wi-Fi 802.11 b/g  וכן טכנולוגיית בלוטות' שתמוך "בכל טלפון בעל יכולות בלוטות'", אולם האפליקציה השולטת במשקפיים, MyGlass תדורש מכשיר הפועל בגרסת האנדרואיד 4.0 וכן גישה למקלט ה-GPS ושליחת הודעות SMS.

קרא עוד:  גוגל: עדכון אבטחה ראשון ל-Android 10, סוגר פרצת אבטחה חמורה

ההשקה צפויה להיערך בהמשך השנה ומחיר המשקפיים יעמוד על $1,500.

תמונה: The Verge

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.