הכירו את הסטרימר הבא בשכונה: ה-Nexus Player. ביחד עם גל ההכרזות שכלל את ה-Nexus 6, Nexus 9 ו-Android Lollipop, גוגל (Google) הכריזה על מוצר נוסף שהופיע בכנס ה-I/O האחרון, והוא כאמור ה-Nexus Player, שרץ על מערכת ההפעלה החדשה והייעודית של גוגל לתחום המדיה הבידורית, ה-Android TV.

ה-Nexus Player הוא נגן מדיה משוכלל, כתשובה ל-Apple TV, ובעל גישה לחנות הסרטים והמוזיקה של מה-Play Store, ביחד עם מספר רחב של אפליקציות ייעודיות נוספות כגון Netflix, Hulu, YouTue, Plex ואחרות. הנגן מסוגל להפעיל ולנגן את קבצי המדיה האישיים שלנו דרך הרשת בהזרמה ישירה, להפעיל משחקים ולשחק דרך הבקר הייעודי וכן הוא מביא את כל היכולות המוכרות לנו מה-Chromecast כמו הזרמה של תכנים ישירות מהנייד או מהמחשב.

גוגל הפתיע בבחירת יצרנית החומרה, ובמקום לראות את חברת Qualcomm או Nvidia, הנגן רץ על שבב ה-Atom של אינטל (Intel) מרובע הליבות במהירות שעון של 1.8 ג'יגה-הרץ, כשהשבב הגרפי יהיה מסדרת ה-PowerVR Series 6. כל זה ביחד עם זיכרון עבודה RAM של 1 ג'יגה-בייט, 8 ג'יגה-בייט לאחסון פנימי, ותקשורת מסוג Bluetooth 4.0, Wi-Fi a/b/g/n/ac 2.4/5GHz, יציאת microUSB ויציאת HDMI.

מנסה (שוב) את מזלה
הניסיון הקודם של החברה בתחום הטלוויזיות היה בתחילת דרכה של מערכת האנדרואיד בשוק, אז היא הציגה את Google TV, מערכת הפועלת על ממירים (Set top box) שלא הצליחה לצבור פופולריות. גם ה-Nexus Q, מזרים מדיה שהוצג בשלהי 2012 לא נמכר כמעט בשל מחירו היקר יחסית. נראה כי הפעם החברה מעוניינת בניסיון נוסף, הפעם כדי לדחוף מערכת הפעלה עצמאית שתשוחרר לשוק ליצרניות השונות בדומה לאופן שבו היא משחררת את מערכת האנדרואיד.

קרא עוד:  סמסונג וגוגל בשיתוף פעולה: Duo תשולב בחייגן במכשירי Galaxy S20

Google Nexus Player

ה-Nexus Player יימכר במחיר של 99 דולרים בארה"ב, ובנוסף אליו, המשתמש יקבל בחבילה שלט רחוק לשליטה בממשק הנגן, הכולל בתוכו מיקרופון מובנה ו-Bluetooth 4.0 לתקשורת האלחוטית עם המכשיר. בנוסף, ניתן יהיה לרכוש שלט למשחקים ב-39 דולרים. ההזמנה המוקדמת תחל ב-17 לאוקטובר בחנות ה-Google Play.