וודאי אתם זוכרים כי בעת אירוע ה-WWDC של אפל (Apple) שנערך בתחילת החודש, ניצל טים קוק את הבמה לרדת על גוגל ומערכת האנדרואיד. קוק ציין כי רק 9% משתמשים במערכת האנדרואיד מריצים כיום את גרסת KitKat, זאת לעומת 89% ממשתמשי אפל אשר עדכנו ל-iOS 7.

כתגובה לכך, באירוע Google I/O 2014 שנערך השבוע, ציין סונד פיצ’אי כי חווית האנדרואיד כבר לא מגיעה מעדכוני מערכת ההפעלה. במקום זאת היא מגיעה מעדכונים של אפליקציות ושירות ה-Google Play Servicese אשר כיום, 93% ממשתמשי אנדרואיד מריצים את הגרסה האחרונה. פיצ'אי ציין כי החוזקה של המערכת מגיע מגרסת ה-Framwork האחרונה שלה, וכי הפיצ'רים אותם גוגל מעדכנת מגיעים משירותי ה-Google Play Services המתעדכנים כל 6 שבועות.

כיום, גוגל מפיצה את עדכונים השונים של האפליקציות ושירותי ה-Play ישירות דרך חנות האפליקציות ומבצעת עדכונים אוטומטיים למשתמשים, כך שבכל הקשור לחווית האנדרואיד אין הדברים שונים מביצוע עדכון של מערכת. כן יש לציין כי עדכוני המערכת מגיעים גם כדי לתקן באגים שונים הקיימים בליבת המערכת וכן לסגור פירצות אבטחה ולהוסיף חידושים נוספים. פיצ'אי מציין בהקשר הזה כי בזכות כך גוגל מאפשרת לבצע עדכוני מערכת הפעלה תכופים יותר מאשר כל מערכת אחרת.

אבל לא רק גוגל נוקטת בשיטה זו. גם HTC, מוטורולה, סמסונג ואחרות כבר מפרידות בין אפליקציות לעדכוני ליבה, כך שהן מסוגלות להפיץ עדכונים תכופים יותר של ממשק המערכת, האפליקציות השונות ועוד ובכך להביא את חווית השימוש המלאה מבלי שהמשתמש ייאלץ להמתין לעדכון שלעיתים מתעכב זמן רב.