אומרים שאף מכשיר אינו חף מבעיות, קל וחומר במכשירי האנדרואיד השונים שבהם מתגלות לעתים קרובות פרצות אבטחה משמעותיות: חוקרי אבטחה של גוגל בעצמה בדקו ומצאו במכשיר הגלקסי 6 אדג' (Galaxy S6 Edge) לא פחות מ-11 פרצות אבטחה בקוד התוכנה שמריץ המכשיר.

חוקרי האבטחה, שמטרתם הייתה לחזק ולהדק את מנגנון האבטחה של מערכת האנדרואיד, בחרו דווקא במכשיר הגלקסי 6 אדג' – בין המכשירים הפופולריים ביותר וכן מכשיר פרימיום בפני עצמו. החוקרים בחנו זאת על ידי הורדה של אפליקציה מחנות ה-Play Store ובדקו כיצד היא ניגשת למידע האישי הקיים במכשיר ונבדק, בין היתר, את הגישה לתמונות, אנשי קשר, סרטוני וידאו, וכן גישה לתכתובות מייל אישיות. כמו כן, הצליחו החוקרים בעזרת קוד אותו כתבו מבעוד מועד אף למחוק נתונים אישיים וכן לשנות חלק מהמידע הקיים במכשיר.

החוקרים טענו כי הבעיה החמורה יותר היא העובדה שהצליחו בעזרת קוד דוני לפתוח קובץ מכווץ בעזרת שליטה מרחוק – ובכך לשנות נתונים קיימים במכשיר. החוקרים גם פירטו והסבירו כי נמצאו שלוש פרצות אבטחה המקנות שליטה מרחוק וקיימות בליבת המערכת, חמש פרצות שקשורות בזיכרון המכשיר וניתן להגיע אליהן באמצעות הורדת תמונה מהרשת ועריכתה וכן בעיות נוספות הקשורות בהעברת תכתובות מייל לנמען אחר.

יחד עם זאת, חשוב לציין כי הפרצות כבר דווחו לסמסוג עצמה על-ידי החוקרים, כשזו הבטיחה לשחרר עדכון אבטחה בתוך פחות מ-90 יום וכבר החודש היא הוציאה מספר עדכונים למערכת.