בשנה האחרונה אי אפשר להתעלם מכך שתחום הגיימינג נכנס חזק לטלפונים: מכשירים ממוקדי גיימינג הפכו מתופעה שולית לטרנד של ממש, עם מכשירים מיצרניות כמו שיאומי (Xiaomi), הונור (Honor), אסוס (Asus), נוביה (Nubia), דוג'י (Doogee) ורייזר (Razer). עתה נראה שגוגל (Google) מנסה להבטיח שמי שרוכש מכשיר שמשווק כמיועד למשחקים אכן ייהנה מביצועי משחקים מירביים.

אתר XDA Developers חשף כי בהסכם בין גוגל לחברות שרוצות לשווק מכשירים המריצים את מערכת ההפעלה Android, שעודכן יחד עם השקת גרסה 10 של המערכת ב-3 בספטמבר, קיימת רשימת דרישות ייעודיות ממכשירים ייעודיים למשחקים.

הדרישות כוללות סעיפים כמו אפשרות לשימוש בכל ליבות המעבד; מניעת הגבלת מהירות פתאומית; מאיץ גרפי עדכני וחזק וממשקי פיתוח תצוגה עדכניים, כדי לספק קצבי פריימים גבוהים; אפשרות הקדשת משאבי זיכרון של לפחות 2.3 גיגה-בייט למשחק מבלי לסגור אותו לצורך ניקוי זיכרון; ותמיכה בדרייבר התצוגה Vulkan של גוגל.

האתר מציין כי בקיץ נחשפה מודעת דרושים של גוגל ב-LinkedIn, לפיה החברה מחפשת אחראים לקשרי מפתחים, שיתמקדו באישורים למכשירי משחקים המריצים את Android. באופן מסקרן, מי שמאייש מזה כחצי שנה את התפקיד הזה הוא פיטר קארדוול, שניהל במשך כ-17 שנים את בקרת איכות המשחקים לקונסולות Xbox של מיקרוסופט (Microsoft).

גוגל לא הגיבה לחשיפה.