לוגו גוגל

האם גוגל בדרך גם לעסקי החומרה? ייתכן שכן. האתר The Verge מדווח כי גוגל מעוניינת לתכנן בעצמה את השבבים למכשירי האנדרואיד שמתוצרתה,  בדומה לשבבי ה-A המתוכננים על-ידי אפל ומיוצרים בעזרתן של חברות חיצוניות כדוגמת TSMC, סמסונג ועוד.

על-פי הדיווח,  גוגל תפקח על ייצור השבבים אותם תתן לחברות חיצוניות כשאלו יתוכננו על ידי גוגל בעצמה. עד עתה, במכשירי הנקסוס השונים, אמנם גוגל נתנה למספר יצרניות לייצר בעבורה את המכשירים ופיקחה עליהן – מה שגרם למעין תחרות בין יצרניות האנדרואיד השונות. כעת, שוקלת גוגל את האפשרות לתת את ייצור השבבים ליצרנית אחת בלבד כשזו תייצר בעבורה תחת פיקוחה במלא ובתכנונה הבלעדי.

אם כך אלו פני הדברים, כעת עומדות בפני גוגל מספר בעיות עיקריות, כשאחת מהן היא זהות היצרנית שתייצר בעבורה את השבבים. על-פי הדיווח, המועמדת הטבעית לעמוד באתגר היא לא אחרת מאשר קוואלקום הנחשבת ליצרנית השנייה בגודלה בייצור השבבים למכשירי האנדרואיד השונים. עם זאת, חשוב לזכור שקוואלקום עצמה משתמשת בטכנולוגיה שפיתחה בעצמה – מה שעלול לאבד את הייתרון שלה אל מול חברות אחרונות. בנוסף, נשקלת גם האפשרות לתת את הבכורה לחברות קטנות – מה שיוביל בסופו של דבר שהשבבים עצמם ישמשו מכשירים המיועדים לשוק הבינוני ולא לשוק הגבוה כפי שגוגל מתכננת.

ניתן להבין את רצונה של גוגל להיכנס לעולם החומרה. בחודש ספטמבר, בעת השקת מכשירי הנקסום החדשים, חשפה החברה גם את טאבלט ה-Pixel C – שתוכנן כולו על ידה. בנוסף, לעדכונים הבאים של מערכת האנדרואיד, תהיה זקוקה לשילוב הדוק בין תוכנה לחומרה.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.