בסופה של שנת 2013 גוגל (Google) השיקה את אפליקציית Android Device Manager אשר סיפקה דרך קלה לאיתור מכשירי אנדרואיד ונעילתם מרחוק. עתה, לראשונה מזה שנתיים, האפליקציה זוכה לעדכון רחב ומשנה את שמה ל-Find My Device.

את העדכון החדש לגרסה 2.0.014 מבחינים ישר בפתיחת האפליקציה. מלבד שמה החדש, הסמליל המאפיין שלה שונה כמו גם ממשק המשתמש שהשתנה לחלוטין והותאם לשפת העיצוב המקובלת כיום. מלבד זאת, ישנה גישה מהירה למכשירים המעודכנים בחשבון הגוגל המופיע במעלה המסך ובנוסף מוצג אחוז הסוללה לצד מצב החיבור לרשת.

פרט לשינויים אלו, העבודה עם Find My Device נותרה זהה לקודמה. האפליקציה מאפשרת לאתר את המכשירים השונים ולצפות במיקומם על פני המפה. במידה ואותר המכשיר, נוכל לבצע מספר מצומצם למדי של אפשרויות כמו הפעלת צליל למשך 5 דקות, נעילת המכשיר תוך הצגת הודעה מותאמת אישית ושחזור להגדרות היצרן שכמובן גורם למחיקת המידע כולו.

גם בלי התקנת האפליקציה, משתמשי האנדרואיד יכולים לגשת לאתר ייעודי ולבצע את כל אותם האפשרויות שיש גם דרך המחשב.

העדכון ל-Find My Device מופץ בימים אלה בחינם דרך חנות ה-Google Play וניתן לשער כי זה ייקח מספר ימים נוספים עד אשר יגיע לכולם. עבור אלה שאינם מעוניינים להמתין, ניתן לגשת ולהוריד את העדכון כקובץ APK בקישור.