לרוב כשגוגל מסירה אפליקציות מחנות הפליי סטור, אלו הם אפליקציות זדוניות אשר פוגעות במשתמש ופרטיותו, אולם הפעם נראה כי המקרה שונה: מפתח האפליקציה Ad Blocker ג’רד רומלר (Jared Rummler) קיבל הודעה מגוגל על כך שהאפליקציה שלו הוסרה מהחנות בשל הפרת תנאי השימוש של סעיף 4.4 בהסכם המפתחים:

“אתה מסכים שלא לעסוק בכל פעילות בשוק, וזה כולל פיתוח או ההפצה של מוצרים, שיפריע, ישבש, יגרום נזק, או ניגש באופן לא מורשה להתקנים, לשרתים, לרשתות או לשירותים אחרים של צד שלישי, לרבות, אך לא רק, למשתמשי אנדרואיד, גוגל או כל מפעיל רשת סלולרית. אתה לא יכול להשתמש במידע המתקבל מהמשתמשים כדי למכור או להפיץ מוצרים בשוק”

אין הרבה מקום לפירוש, וכי אפליקציה זו גורמת להפרעה ושינוי של אפליקציות צד שלישי וכי גם גוגל היא בין הנפגעות, שכן נגרמים נזקים לא רק למפתחי האפליקציות האחרות אלא גוגל רואה פחות כסף הנכנס לכיס בשל חסימת הפרסומות.

אפליקציית Ad Blocker הושקה לפני מספר חודשים כאפליקציה רשמית לאנדרואיד ומאפשרת חסימת הפרסומות המופיעות בדפדפן וכחלק מהאפליקציות החינמיות באופן כליל. גם Ad-Away הוסרה מהחנות וכי בגוגל עשו ניקיון בכל הקשור לחוסמי פרסומות ובינתיים המפתחים מאפשרים להוריד את קובץ ההתקנה באופן ישיר מהאתר וכי נראה כי זו הדרך היחידה להוריד אותם בזמן הקרוב.