אמש, גוגל (Google) שחררה את עדכון האבטחה של חודש נובמבר 2018 למכשיריה, כמתוכנן. זהו העדכון הראשון למכשירי ה-Pixel 3, אולם ככל הנראה גם מדובר בעדכון האחרון למכשירי ה-Nexus.

זוג מכשירי Nexus 5X ו-Nexus 6P שוחררו בדיוק לפני שלוש שנים, בנובמבר 2015. הם הוצגו יחד עם ה-Pixel C, שהוא טאבלט האנדרואיד של החברה. כפי שגוגל נוהגת, רצף העדכונים למוצריה הוא עד שנתיים לשדורגי מערכת הפעלה ושנה נוספת לעדכוני אבטחה, מה שאומר שדגמים אלה הגיעו לסוף חייהם מבחינת תוכנה.

אחריהם בתור לאבד את הזכות לעדכונים אלו מכשירי ה-Pixel ו-Pixel XL, הדור הראשון בסדרה של מכשירים שהגיעו תחת המיתוג של גוגל. אלה למעשה קיבלו את עדכון לגרסת האנדרואיד 9.0 (Pie) לאחרונה, והוא עדכון מערכת ההפעלה הגדול האחרון שלהם. מכאן ואילך, במידה ולא יתגלו תקלות או באגים שונים, הם יקבלו רק עדכוני אבטחה.

כמובן, שמי שמחזיק במכשירי ה-Nexus השונים יכול בהחלט להסתמך על המפתחים הפרטיים שממשיכים להחיות אותם באמצעות השימוש בגרסאות מותאמות להתקנה עצמאית.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.