גוגל (Google) החלה בהפצת גרסת הבטא השישית של מערכת ההפעלה החדשה Android Q למכשירי ה-Pixel והדגמים הנתמכים. זוהי ככל הנראה גרסת הבטא האחרונה שאותה מתכוונת גוגל להפיץ לפני הגרסה הסופית והרשמית, שנמצאת כעת מרחק ״שבועות ספורים״ מהשקה לפי הצהרת החברה.

גרסת הבטא החדשה אינה כוללת חידושים דרמטיים לעומת קודמותיה, לעומת תחום אחד שנותר בלתי יציב וזכה לשינויים כמעט בכל גרסת בטא: מחוות המגע (Screen Gestures) האמורות להחליף את שורת הכפתורים התחתונה, בדגש על גישה מהירה למסך הראשי וחזרה לאחור. עד כה נשמעו לא מעט תלונות כי המחוות אותן שילבה גוגל ב-Android Q מבלבלות, לא נוחות, ונופלות לא רק מאלו של iOS (שללא ספק היוותה השראה לחידוש), אלא גם מפתרונות שנראו מצד יצרנים שכבר שלבו ממשק נטול כפתורים במכשיריהן.

בגרסה 6 של הבטא, מציגה גוגל שיפורים שנועדו למנוע מצב שבו המחווה של חזרה לאחור מתנגשת עם גלילת המסך או פתיחת תפריטים בתוך האפליקציות עצמן. כמו כן, תפריט ההגדרות מאפשר כעת לבחור את מידת הרגישות של מחווה זו, בין ״נמוכה״ ל-״גבוהה״.

גוגל כבר הצהירה בכל אופן כי אומנם תעודד יצרניות לאמץ את ממשק המחוות, אולם אין בכוונתה לדרוש זאת – יצרניות חיצוניות יוכלו להמשיך ולהשתמש בממשק הכפתורים הקלסי, או לשלב מחוות משלהן המחליפות את אלו של מערכת ההפעלה.

עוד בנושא: אלה החידושים באנדרואיד 10