היתרון הגדול ביותר במכשירי הנקסוס (Nexus) הוא דרך קבלת העדכונים המגיעים ישירות מגוגל, ובמקרה של גרסת Lollipop, יש אפשרות להתקין את הגרסה החדשה של אנדרואיד (Android) לפני כולם, כשהיא עוד בגרסת פיתוח, בדומה למהלך שאפל (Apple) עושה שנים ארוכות עם iOS.

רגע לפני שהנקסוס 6 (Nexus 6) והנקסוס 9 (Nexus 9) יוצאים אל השוק בצורה רשמית, גוגל שיחררה את גרסת ה-Developer Preview של Lollipop למכשירי הנקסוס 5 (Nexus 5) והנקסוס 7 (Nexus 7) גרסת ה-Wi-Fi 2013 (בלבד). אם אתם בעלי אחד משני המכשירים הללו, כל שתצטרכו לעשות הוא להוריד את העדכון ולעדכן אותו על מכשירכם, ככה שתקבלו את הגרסה הלפני האחרונה והיציבה ביותר שניתן למצוא כרגע של Lollipop.

העדכון הרשמי לכלל מכשירי הנקסוסים השונים, מביניהם גם ה-Nexus 4 (הותיק בחבורה), יגיעו בשבועות הקרובים דרך עדכון דרך האוויר (Over The Air).

הקובץ זמין להורדה עבור הנקסוס 5 (Nexus 5) והנקסוס 7 (Nexus 7), מדובר ב-Factory Image, כלומר עדכון המוחק ומאפס את המכשיר לכן נמליץ לעשות זאת רק לבעלי ידע בעניין.

גם למפתחים
במקביל לשחרור קבצי העדכון למכשירי הנקסוס, גוגל גם שחררה את כלי הפיתוח המעודכנים ביותר, ה-SDK הכוללים את עיצוב ה-Material  וכן תוספות חדשות שנחשפו בשבוע שעבר בהודעת ההשקה. הכלים זמינים להורדה מאתר הפיתוח עבור המפתחים השונים