גוגל (Google) השיקה מקלדת וירטואלית למכשירי ה-iOS המכונה Gboard עם גישה מהירה למנוע החיפוש שלה וכמה תוספות שגם משתמשי אנדרואיד יכולים בהחלט לקנא.

השמועות בחודש מרץ האחרות התבררו נכונות וכי ענקית החיפוש הביאה את המקלדת המוכרת שלה הקיימת מזה שנים במערכת האנדרואיד גם למשתמשי אפל עם האפשרויות הסטנדרטיות למדי כמו הקלדת בהחלקה (סוויפ), חיזוי מילים באופן אוטומטי ועוד, כך שעל פניו לא נראה שינוי גדול במיוחד וגוגל בעיקר יישרה קו עם המקלדות האחרות.

גוגל בדלת האחורית

אולם ההבדל הוא בכפתור חדש שנוסף המוצג עם הלוגו של גוגל, אשר באמצעותו, ניתן לבצע חיפוש מהיר כמו חיפוש תמונות מונפשות (GIF), כתובות ונקודות עניין, אמוג’י ולמעשה כל דבר שאפשר למצוא דרך גוגל. מהתוצאות המוצגות בתוך חלונית המקלדת ניתן להעתיק את הנדרש ישירות לשיחה, מה שמייעל את אופן השימוש וחוסך את הצורך להיכנס לגוגל בנפרד.

בזכות אפשרויות החיפוש הבנויות בתוך המקלדת, מנוע החיפוש של גוגל זמין בכל מקום ובכל אפליקציה כמו SMS ודואר אלקטרוני ובכך גוגל גורמת למשתמשי iOS לבצע חיפושים בגוגל ובעקבות כך להשתמש בשירותיה. למעשה, מקלדת Gboard משתמשת באותו רעיון של Now on tap המאפשר לבצע חיפוש מהיר מכל מקום במערכת האנדרואיד (גרסה 6.0 ומעלה).

ומה לגבי משתמשי האנדרואיד? גוגל עובדת על להביא יכולות אלה למקלדת שלה בהמשך, בינתיים אפשר רק לקנא.

קרא עוד:  גם חנות האפליקציות של גוגל תזכה לעיצוב כהה

להורדה ל-iOS. כרגע זמינה רק בחנות האמריקאית.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.