גוגל השיקה היום רשמית את גרסה 12 היציבה של דפדפן ה-Chrome לכ-160 מליון משתמשים שכבר עברו לדפדפן הקליל שלה. הגרסה החדשה (12.0.742.91) שיוצאת מגרסת בטא רשמית תוך פחות מחודש ובאה להחליף את הגרסה היציבה הקודמת 11.0.696.57 שהייתה פעילה רק חודשיים, מביאה איתה עדכוני אבטחה חדשים, עדכוני פרטיות, עדכוני גרפיקה ומספר אפשרויות נוספות שהיו זמינות עד היום בשאר ערוצי החברה (בטא,מפתחים).  הדפדפן בגרסתו החדשה מספק גלישה בטוחה הרבה יותר מהעבר, זאת בזכות הרחבות שנעשו לטכנולוגיית הגלישה הבטוחה של גוגל. בנוסף לשמירה על המשתמש מפני אתרים שעלולים להכיל רוגלות וגניבת זהויות ופרטים אישיים של המשתמש, מעתה הדפדפן יזהיר אתכם מהורדה של קבצים חשודים ותוכנות זדוניות שעלולים להזיק למחשב שלכם. גוגל השתדלה לבנות את הפיצ'ר הזה ככה שתוכן מזיק יזוהה בלי שהדפדפן או החברה ידעו לאיזו כתובת גלשתם או אילו קבצים הורדתם.

מבחינת הגרפיקה, ישנו שיפור ניכר ביכולות הגרפיות בגרסה הזו והן כוללות תמיכה בתאוצת החומרה ב-3D CSS, כך שאלו יספקו לכם חווית גלישה נוחה יותר בדפי אינטרנט ובתוכנות האינטרנט של גוגל שבחרו לשתול אפקטים של תלת מימד. כדי לראות את תאוצת החומרה ב-3D CSS בפעולה, תוכלו להיכנס לניסוי הדפדפן הבא במערכת הפעלה שהיא ויסטה או Mac OS X 10.6 וגרסאות מאוחרות יותר ולצפות בקליפ “Shaun the Sheep".  האפשרויות החדשות שנוספו לדפדפן כוללות:

  • אפשרות לפתיחת יישומים משחקים ואפליקציות רשת, כאלה שהורדו מחנות האינטרנט של הדפדפן, דרך שורת הכתובות בהקלדת שמם. לדוגמה, אם הורדתם את היישום "Google Reader", מספיק שתרשמו בשורת הכתובות "Reader" ותראו שמופיעה לכם שורה בתחתית עם שם האפליקציה ובצידה קובייה תלת מימדית, בלחיצה על השורה הזאת תיפתח לכם לשונית חדשה עם אפליקציית הרשת הנבחרת.
  • אפשרות להסרת קבצי פלאש שנשמרים בזיכרון המטמון של הדפדפן ישירות מהממשק של הדפדפן תחת ניקוי נתוני הגלישה באפשרויות (בעבר היה נדרש כלי חיצוני), מה שמשפרת פרטיות המשתמש באופן משמעותי.
  • שרות סנכרון המידע "Google Sync" משולב מעתה בעמוד האפשרויות של הדפדפן, תוכלו לגשת אליו דרך אייקון מפתח הברגים בצד שמאל למעלה ובחירה ב"אפשרויות" מתוך התפריט.
  • במערכת ה-Mac ישנה אזהרה חדשה בלחיצה על פקודת-Q.
  • בדפדפן הוכנסה תמיכה משופרת בקורא המסך.
קרא עוד:  פרטים חדשים על Stadia: המשחקים יישמרו לתמיד, יתמוך במשחק משותף ועוד

תוסף שהוסר מהדפדפן הוא ה-Google Gears, שליווה אותו כמעט מהיום הראשון אשר סיפק האצה בשימוש באתרים דינמיים ושמירת תוכן מקומי לגלישה מהירה יותר.  כעת, כש-HTML5 כבר בשימוש, גוגל מסירה את התוסף ומעבירה את השימוש לתקן ה-HTML5 החדש שלדבריה יספק את אותן האפשרויות ויותר מכך.  מידע נוסף על גרסאות כרום למיניהם תוכלו למצוא בעמוד הבלוג הרשמי של החברה לדפדפן.

אם אתם עובדים עם מערכות Mac ,Windows ו-Linux ועדיין לא השתמשתם בדפדפן בעבר, תוכלו להוריד אותו מהאתר הרשמי של גוגל כרום, אם הוא כבר מותקן לכם במחשב ואתם עובדים איתו, לחצו על אייקון מפתח הברגים בצד שמאל למעלה וכנסו ל"אודות Google Chrome", שם הוא יימצא לכם אוטומטית את הגרסה החדשה, יוריד אותה ויתקין אותה, לאחר ההתקנה תידרשו להפעיל את הדפדפן מחדש, חכו בסבלנות כל עוד התהליך נמשך,  לפעמים לוקח לו מספר דקות להתעדכן בזמן שיצאתם ממנו לגמרי.

תתחדשו 🙂