אחרי ההכרזה המתקושרת, גוגל משחררת את קוד המקור למערכת האנדרואיד בגרסה 4.1 Jelly Bean לקהילת הקוד הפתוח באתר הרשמי. כך, יצרניות ומפתחים יוכלו להתחיל לעבוד על טלפונים וטאבלטים חדשים ולהכשירם למערכת האנדרואיד בגרסתה האחרונה, וגם להציע עדכון למכשירים קיימים.

הקהילה מתחילה לעבוד
יותר מעניין אותנו הם דווקא המפתחים הפרטיים, וכמו בעבר ברגע שגוגל משחררת את הקוד המקור לגרסת האנדרואיד, צצים לא מעט רומים עבור מכשירים שונים פרי פיתוחם של מפתחים פרטיים. הצוות של CyanogenMod לדוגמה אמר כי הוא מתכנן לבנות את גרסת ה-Jelly Bean למגוון מכשירים, זאת ברגע שהם יסיימו וישחררו את גרסת ה-Cyanogen Mod 9 אשר מבוססת על ICS.

עוד מוקדם לדעת מהם המכשירים הקיימים אשר יעודכנו לגרסה החדשה. ה-Galaxy S3 וה-One X ושאר מכשירי הדור הנוכחי סביר כי ייעודכנו, אך אין לדעת האם יצרניות מכשירי הדור הקודם יתאמצו וישדרגו את הקיימים. גוגל מצידה כבר שחררה את הקוד עבור מכשירים שבאחריותה, כמו הטאבלט החדש Nexus 7 וה-Galaxy Nexus, ובקרוב גם עבור ה-Nexus S וה-Motorola Xoom.

גרסת האנדרואיד 4.1 מביאה מספר חידושים כמו חיפוש חכם וסוג של מסייעת עם Google Now, בר התראות משופר, מקלדת חדשה, תמיכה בשפות ימין-לשמאל באופן טוב יותר ושיפור ניכר בתגובתיות המערכת. עוד על הפיצ’רים, בפוסט הסקירה שפרסמנו השבוע.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.