מכשירי Android (אנדרואיד) הופכים לידידותיים יותר לחרשים וכבדי שמיעה, בזכות שתי אפליקציות חדשות של גוגל (Google).

האפליקציה Live Transcribe מאזינה לדיבור בסביבת המשתמש ומתמללת אותו על המסך בזמן אמת. היא תומכת ב-70 שפות – כולל עברית – ומאפשרת להחליף במהירות בין שתי שפות נבחרות. היא מבינה הקשר ומוסיפה סימני פיסוק, ונקודה כחולה בראש המסך מציגה את רמת רעש הרקע, כדי לעזור למשתמש לדעת אם הטלפון מתקשה להבין את הדיבור וצריך שהוא יקרב את המיקרופון לדובר. כמו כן, מקלדת נשלפת מאפשרת למי שמתקשים גם בדיבור להקליד תשובות, כך שניתן לנהל שיחה יומיומית בקלות וללא עזרת מתרגם.

האפליקציה פועלת רק כאשר המכשיר מחובר לרשת, אך גוגל מצהירה כי ההקלטות והטקסטים המתומללים לא נשמרים לא במכשיר ו/או בשרתים. בינתיים השירות זמין כבטא לנרשמים כאן, ותומך באנדרואיד 5 ומעלה.

האפליקציה השנייה היא 'מגבר קול' (Sound Amplifier), והיא מאפשרת להשתמש באוזניות חוטיות כמכשירי שמיעה. היא נעזרת במיקרופון המובנה של הטלפון או בזה של האוזניות המחוברות כדי לקלוט קולות מהסביבה, ומאפשרת למשתמש לשלוט ברמת בהירות הדיבור וסינון רעשי הרקע בשתי האוזניים או בכל אחת בנפרד. היא זמינה לאנדרואיד 9 בלבד.

החברה ציינה כי שתי האפליקציות יגיעו מובנות במכשירי Pixel 3, מה שמצביע על כך שבגרסאות עתידיות של אנדרואיד הן ישולבו ככל הנראה במערכת ההפעלה ולא ידרשו הורדה מהחנות.

קרא עוד:  גוגל כבר לא תאשר באופן מיידי אפליקציות חדשות