לאחר ההכרזה הראשונה של גרסת ה-Android M בכנס המפתחים השנתי שנערך בחודש מאי האחרון, גוגל משחררת עדכון שני במספר לגרסת ההדגמה החדשה.

השינויים בגרסה זו מתמקדים בעיקר בתיקוני באגים רבים, שיפורי אבטחה שונים ושדרוגים המיועדים למפתחים ופחות לקהל הרחב או למי שממהר לנסות את הגרסה החדשה בשביל ההנאה, אבל כן יש מספר פיצ'רים חביבים שבהחלט היו חסרים.

מגירת היישומים מאפשרת גלילה מהירה יותר במעבר בין עמודים, לעומת זאת לחלונית בחירת הווידג’טים נוספה גלילה עם חיפוש מהיר לפי סדר ה-א’ ב’, וכן תוספת נסתרת אך בהחלט חשובה היא התמיכה בסיבוב מסך הבית להצגתו גם לרוחב. כן, ממשק האנדרואיד המקורי לא תמך בהצגה רוחבית במסך הבית, אלא רק בתוך אפליקציות או מגירת היישומים ותמיד תהינו מדוע.

android-m landscape

בשורת ההתראות נוכל להציג את אחוזי הסוללה בתוך האייקון, דבר שראינו גם כן אצל ממשקים אחרים ולא כאפשרות מובנית בממשק האנדרואיד המקורי. לבסוף גוגל מאפשרת שליטה רחבה יותר באלו אייקונים יוצגו בשורת ההתראות וניתן אם נרצה להסתיר לדוגמה את אייקון ה-WiFi, ה-Bluetooth ועוד תחת הגדרות המערכת.

בכל הנוגע לביצועי המכשיר נוספה אפשרות חדשה המציגה את צריכת הזיכרון בזמן אמת, כמה פנוי וממוצע של 3, 6, 12 שעות האחרונות או ביממה האחרונה. כך ניתן לעקוב אחר צריכת הזיכרון של המכשיר והמערכת, אפשרות שלרוב דרשה התקנה של יישומי צד שלישי.

קרא עוד:  גוגל מיישמת את Google Assistant החדשה והקומפקטית גם ב-Pixel 3 ומטה

android-m memory

אם ברשותכם Nexus 5, Nexus 6 או Nexus 9, תוכלו להתקין זאת על ידי הורדת קובץ ה-image והתקנתו ידנית. אם כבר התקנתם בעבר גרסה קודמת, כל שצריך לעשות הוא לעדכן דרך מנגנון העדכונים האוטומטיים (OTA). כמובן שאין צורך לציין כי מדובר בגרסאות פיתוח, כך שפונקציות רבות אינן עובדות כמו שצריך ויש לא מעט באגים ותקלות.

צילומי מסך: SlashGear

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.