מוקדם יותר החודש התגלה כי אפליקציה בחנות האנדרואיד אשר אף נחשבה לפופולארית מבין האפליקציות בתשלום התגלתה כזיוף. האפליקציה Virus Shield שהועלתה לחנות לפני זמן לא רב הבטיחה סריקה והסרה של וירוסים ממכשירי המשתמשים ודרשה גם תשלום של $3.99 ובאופן מפתיע, עשרות אלפי משתמשים הורידו והתקינו את האפליקציה אשר קיבלה גם דירוג גבוה יחסית בחנות, דבר שהכניס למפתחים סכומי כסף רבים.

החדשות הטובות הן כי גוגל לא רק הסירה את האפליקציה המזויפת מהחנות אלא גם תזכה את הרוכשים בסכום ששילמו עבורה. “האפליקציה [Virus Shield] הציגה טענה שקרית כי היא תספק הגנה בפני וירוסים בלחיצה אחת, במציאות זה לא קרה”, כתבה גוגל במכתב ששלחה לרוכשי האפליקציה. “המדיניות של Google Play אוסרת במפורשות על טענות שווא כמו אלה, ולאור זאת אנחנו נעניק החזר על רכישתך ל-Virus Shiled”. בנוסף להחזר הכספי, גוגל תעניק לרוכשים גם פיצוי בגובה של $5 לרכישות בחנות לרכישות עתידיות.

הסדר שב על כנו בחנות, אך כמה אפליקציות מתחזות שבניגוד ל-Virus Shield גם גורמות נזק קיימות בחנות? על גוגל להמשיך ולהילחם בתופעות אלו ולבצע בדיקות לאפליקציות באופן גורף.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.