העובדה כי סמסונג (Samsung) מחזיקה את נתח השוק הגדול ביותר מבין יצרניות האנדרואיד לא נותן לה נקודות זכות, כך גילתה מהר מאוד לאחר שאפליקציית חוסם הפרסומות שעלתה לפני יומיים-  הוסרה על ידי גוגל מחנות ה-Google Play.

לדברי גוגל, Adblock Fast מפר את תנאי המפתחים, זאת לפי סעיף 4.4 שם נכתב כי "האפליקציה לא יכולה להפריע, להתערב, לגרום נזק ישיר או עקיף באופן לא מורשה לאפליקציות אחרות או ברשת." כך שעל בסיס תנאים אלה, גוגל הסירה את האפליקציה ולמעשה אינה מאשרת יישומים החוסמים פרסומות, שכידוע זהו מודל הרווח שלה ושל אתרים רבים.

ביום שני השבוע הודיעה סמסונג כי פותחת את הדפדפן המובנה שלה ליישומי צד שלישי, כך שניתן להתקין תוספים על הדפדפן שיספקו יכולות שונות. אחד התוספים הוא AdBlock Fast, חוסם פרסומות המפותח על ידי חברה פרטית הזמין לדפדפן הכרום, אופרה ואף לדפדפן המובנה במכשירי iOS והושקה כאמור השבוע גם בחנות ה-Play וזכה להצלחה רבה עם מעל 50,000 הורדות.

למשתמשי סמסונג עוד לא הכל אבוד שכן אפליקציית Adblock Plus ו-Crystal עדיין זמינות להורדה בחנות ה-Play, אותם גוגל עוד לא הסירה – בינתיים.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.