שבעה חודשים עברו ללא עדכון, אבל בסופו של דבר זה קרה: גוגל (Google) פרסמה שוב את טבלת התפוצה היחסית של מכשירי אנדרואיד (Android), לפי הגרסאות השונות שלה, באתר המפתחים של מערכת ההפעלה שלה. בהתאם לכך חזרה החברה להציג גם את הטבלאות המתייחסות לגודל המסך ולרזולוציה שלו. הטבלה פורסמה בתחילת החודש לאחר שבעה חודשים של הפסקה.

כפי שניתן לראות התפוצה של גרסה 9 של אנדרואיד עברה סוף סוף את קו 10 האחוזים, ממש עם I/O 2019 בו הציגה החברה כמובן הרבה מאוד מהגרסה הבאה Q – ומי שירצה שיחשוב שזו הסיבה שגוגל בחרה בחודשים האחרונים שלא לפרסם את הטבלה.

Oreo, על שתי גרסותיה, היא הגרסה הפופולרית ביותר כרגע עם 28.3%, ו-Nougat על גרסאותיה נמצאת במקום השלישי עם 19.2%. מה שמפתיע שהוא שיותר מ-40% מהמכשירים בשוק עדיין משתמשים בגרסאות מוקדמות יותר של אנדרואיד, כולל 16.9% מהמכשירים שעדיין מריצים את Marshmallow הוותיקה.

בכניסה לדף גוגל פרסמה התנצלות על כך שהנתונים לא עודכנו זמן ארוך מאוד, עם הסברים שונים מדוע זה קרה. עכשיו נותר לראות אם היא מתכוונת להמשיך לפרסם את הפרטים בכל חודש, כמו בעבר.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.