גוגל (Google) הכריזה ב-CES 2020 על מספר חידושים שהיא הוסיפה לסייענית הדיגיטלית שלה, Google Assistant. העדכונים הללו צפויים להגיע למכשירים התומכים באפליקציה ולרמקולים ומסכים חכמים מאוחר יותר השנה. אין מכנה משותף של ממש לכל ההכרזות – הן נוגעות לתחומים רבים, וכמו בתערוכה בשנה שעברה, גוגל מנסה להראות את העוצמה הטכנולוגית שלה בשוק הסייעת הוויראטוליות.

כך, לדוגמה, מבטיחים בגוגל כי הסייענית תוכל בקרוב להקריא בקול מאמרים, כתבות וטקסטים המוצגים במסך הטלפון. בנוסף תוכל הסייענית לתרגם בזמן אמת את הטקסטים הללו ל-42 שפות שונות, וכן אין כמעט צורך לומר שלא בעברית. בכדי להגדיל את היכולת של המשתמשים לשמור על הפרטיות שלהם ניתן יהיה לשנות את הגדרות הפרטיות ואף לבקש מהסייענית למחוק מידע בפקודה קולית פשוטה, במקום לנבור בתוך תפריטים מסובכים.

הסייענית של גוגל תוכל בהמשך גם להבין ולבצע הוראות עתידיות, לדוגמה, "להדליק את כל האורות בבית היום ב-8 בערב". באופן כללי, האפליקציה צפויה לתמוך ב-20 סוגים חדשים של אביזרי בית חכם, כדוגמת מזגנים, מכונות קפה, וגם 'מקלחונים חכמים'.

חידוש נוסף הוא קביעת חיוג מהיר לאנשי קשר נבחרים, כך שבמקום לומר את שמם, ולהסתכן בכך שהסייענית לא תבין למי המשתמש התכוון ותחייג לאדם אחר בטעות, די יהיה לבקש "שיחה בחיוג מקוצר מספר 3". המסכים החכמים המבוססים על Google Assistant יציעו אפשרות לשמירת פתקים והודעות שימתינו על המסך לבני משפחה אחרים. עוד מובטח שיפור בתהליך ההגדרה של מכשירים חדשים, באמצעות הודעה שתופיע על מכשירים שכבר הוגדרו באמצעות חשבון המשתמש.

כאמור, בגוגל מקווים להשיק את כלל החידושים הללו השנה, אך כרגע אין החברה מוכנה להתחייב על מועד מדויק יותר.