גוגל פלוס (Google+) מעולם לא הייתה ההצלחה הגדולה. למרות זאת, גוגל (Google) מעולם לא הפסיקה לנסות ולהפוך את הרשת החברתית שלה למתחרה יציבה מול פייסבוק. היא עשתה זאת בעזרת הוספת אפשרויות, ניסיונות לחדש את המערכת ועוד וכעת עדכון חדש משנה במעט את האפשרויות הקיימות בגוגל פלוס ובמקביל מוסיף קצת צבע למערכת.

לפני מספר חודשים, הרשת החברתית הסירה מספר אפשרויות וזאת על מנת להציע חווית משתמש ״מרוכזת״ יותר, כמו ניתוק בין שירות Google Photos לפלוס, כך בהחלט היה נראה שמדובר בצעד ראשוני לקראת סגירתה של הרשת החברתית, אך מתברר שלא כך הדבר. גוגל חוזרת עם עדכון חדש ואיתו מספר חידושים.

״אנחנו בילינו הרבה זמן כדי לדעת ולהקשיב מה יש למשתמשי גוגל+ לומר״, כך כתב מנהל ההנדסה אדי קסלר (Eddie Kessler) בפוסט בבלוג. בעדכון זה, גוגל רוצה למקד את השימוש של המשתמשים שלה על שתי תכונות מסוימות הקיימות ברשת החברתית. קהילות (Communities) ואוספים (Collections).

כנראה שרובנו יודעים מהי קהילה – קבוצה של אנשים החולקים תחום עניין משותף. לעומת זאת, ״אוספים״ הוא מושג שלא כולנו מכירים. ״אוספים״ הינו קיבוץ של סטטוסים העוסקים באותו הנושא. מדובר בקבוצות אשר מתרכזות בנושא מסוים כמו תחביב, עיסוק פוליטי ועוד ובהתאם להעדפות המשתמש ניתן לאפשר לאנשים המתעניינים באותו הנושא לעקוב אחריו.

איסוף על פי תחומי עניין מאשר על פי מעגל חברים משותף ועיצוב חדש וקצת יותר חי מהקודם, זה מה שמציעה לנו הגרסה החדשה של הרשת החברתית אשר כבר הציגה את השדרוג החדש בגרסה השולחנית ומשחררת בהדרגה גם לבעלי מכשירי האנדרואיד ו-iOS. לדעת המבקרים כי מאוחרי הדבר הזה הוא שהרבה יותר פשוט להתאים פרסומות עבור קבוצה של אנשים המתעניינים באותם הנושאים, מאשר לכל אחד בנפרד.

קרא עוד:  גלישה ב-VPN בחינם - חמישה שירותים שכדאי לבדוק

כך או כך, לא בטוח שזה מה שיגרום למשתמשים לזנוח את הרשתות החברתיות המתחרות.