מי הרשת החברתית הגדולה בעולם, את זה כבר כולם יודעים (פייסבוק), אך מי במקום השני? המרוץ אחר המשתמש בו כל הרשתות משתתפות הוא לא מתבטא רק במספר המשתמשים הרשומים, אלא גם במספר המשתמשים האקטיביים, אלה שיש להם חשבון והם נכנסים אליו לפחות פעם בחודש. במרוץ הזה פייסבוק פתחה פער גדול מעל כולם וכיום יש בה למעלה ממיליארד משתמשים פעילים (או 693 מיליון בחודש דצמבר 12).

עד לא מזמן, במקום השני הייתה זאת טוויטר עם 500 מיליון משתמשים רשומים ו-200 וקצת מיליון פעילים, אך כעת הרשת החברתית גוגל פלוס מצליחה לעקוף אותה עם חצי מיליארד רשומים ו-343 מיליון משתמשים פעילים.

לפי הדוח של Forbs, בתוך 19 חודשים מצליחה גוגל להפוך את הרשת שלה לרשת השנייה בגודלה בעולם ולעקוף רשתות וותיקות אחרות, ולדברי האתר אם גוגל תשכיל לפעול על מנת לצרף לרשת גם את משתמשי YouTube המכילה כמעט 300 מיליון משתמשים פעילים – היא יכולה להקטין את הפער מול פייסבוק באופן משמעותי.

בגוגל עבדו רבות כדי לחבר שירותים שונים לגוגל פלוס, כך אם נרצה לדרג אפליקציה או לכתוב תגובה בחנות הגוגל פליי, אנו מחוייבים בחשבון לרשת החברתית, מה שידרוש כמובן ליצור פרופיל למי שאין. באותו האופן שירותים אחרים של גוגל כדוגמת YouTube ועוד מאפשרים וחלקם דורשים חשבונות גוגל פלוס.

פייסבוק עדיין תוביל כפי הנראה עוד זמן לא רב, אך בכל זאת מדובר בצמיחה לא קטנה לרשת של גוגל שמצליחה לצבור יותר ויותר אוהדים מאז שהוקמה.

קרא עוד:  גוגל משיקה גם בישראל את שירותי ההזרמה של YouTube Premium

לדוח המלא