נגמר המקום הפנוי במכשיר האנדרואיד (Android) שלכם? גם אם אתם לא בדיוק עוקבים אחרי ההיבט הזה בחיי הטלפון שלכם, בדרך כלל תגלו זאת ברגע מסוים בו תנסו להתקין משחק חדש, או אפליקציית פרודוקטיביות כזו או אחרת, מ-Google Play, חנות האפליקציות של גוגל (Google).

המשחקים כיום כבדים יותר מאי פעם בממוצע, כשכמה וכמה משחקים כבר חצו את קו ה-1 ג'יגה-בייט – כמה משחקים כאלו, אוסף התמונות והוידאו ברזולוציית מקסימום בה הרוב משתמשים אפילו בלי לשים לב, יכולים למלא ואילו די מהר את זיכרון האחסון של הטלפון, ואפילו את כרטיס ה-SD.

אבל עכשיו, עדכון חדש לאפליקציית החנות יאפשר בקלות רבה יותר להיחלץ ממצב כזה. לפי האתר Android Police במקרה בו תופיע ההודעה תוצג גם רשימה של אפליקציות מותקנות שגוגל ממליצה להסיר מהטלפון, ובעיקר אפליקציות בהן המשתמש אינו משתמש כבר זמן רב. אפליקציות אלו מסודרות לפי גודל, וכך נמנע הצורך משימוש ביישום צד שלישי כדי לזהות אותן.

כשרוצים להסיר אפליקציות כבר מגיעים למנגנון האפליקציות הרגיל והמובנה של אנדרואיד. בנוסף, מדובר במנגנון שממליץ על אפליקציות להסרה בלבד ולא על פינוי מקום גורף, כך שאם המשתמשים ממלאים את זיכרון האחסון של המכשיר שלהם בעיקר בסרטוני וידאו, ייתכן שמחיקת אפליקציות לא תעזור לפנות מספיק מקום. בנוסף, מדובר במחיקה בלבד ולא קיימת אפשרות להעברה לשרות אחסון בענן – אבל זה הגיוני במקרה של אפליקציות.

קרא עוד:  גם חנות האפליקציות של גוגל תזכה לעיצוב כהה

גוגל לא הודיעה על האפשרות החדשה הזו באופן רשמי, ובכל מקרה כנראה היא תהפוך לזמינה באופן של עדכון מתגלגל ולא ישירות עבור כל המשתמשים. (מקור)