גרסת הבטא של משחק הפעולה הפופולרי פורטנייט (Fortnite) זמינה מזה כמה ימים להורדה עבור מספר מוגבל של מכשירי סמסונג (Samsung), ובהמשך השבוע תגיע גם למכשירים אחרים עם סיום תקופת הבלעדיות ממנה נהנתה היצרנית הקוריאנית – אולם בכל מקרה לא ניתן יהיה להוריד אותה דרך חנות האפליקציות הרשמית של גוגל (Google). כעת מגיעה התייחסות רשמית ראשונה לעניין מצידה.

לא מדובר בביקורת ישירה על המהלך המפתיע של המפתחת Epic Games. במקום זאת, דואגת גוגל להציג בתוצאות החיפוש ב-Play Store למילה Fortnite הודעה המצהירה על כך שהמשחק איננו זמין להורדה דרך החנות. מטרת הכיתוב היא ככל הנראה למנוע מצב שבו אפליקציות המתחזות ל-Fortnite יצליחו להשתלט על טבלת המכירות בחנות, בהעדרו של המשחק המקורי ממנה. לאור האזהרה, סביר להניח כי המשתמשים ינקטו בזהירות רבה יותר ולא יורידו כל אפליקציה הנושאת את שמו של המשחק המצליח.

בעוד שניתן לומר כי גוגל ״שומרת מקום״ ב-Play Store עבור Fortnite ליום שבו Epic תחליט להפיץ את המשחק דרך החנות הרשמית (ולשלם עמלה של כ-30 אחוזים על רווחיה), יכלה החברה לשלב באזהרתה קישור חיצוני להורדת המשחק – אך גם זה איננו מוצע למשתמשים. גוגל, אם כן, לא מתכוונת לחסום או לחבל בניסיונה של Epic לשווק את המשחק מחוץ מלחנות הרשמית, אך גם לא עושה מאמץ גדול לסייע לה בכך על מנת שכל המשתמשים יזכו ליהנות ממשחק הפעולה המבוקש.