גוגל עומדת לקראת שחרור גרסה 4.0 של חנות האפליקציות והתכנים Play Store, ואת זה כבר שמענו וראינו במספר תמונות שדלפו לרשת. כעת מגיעות אלינו בנוסף לתמונות גם סרטון וידאו המציג את השינויים והתוספות החדשות.

באופן (לא) מפתיע, הוידאו הגיע מעובד ב-YouTube המציג גרסה ראשונית של ממשק החנות אשר כוללת לא מעט שינויים וליטושים בהשוואה להיום. נראה כי כמה מההיבטים של החנות מופשטים יותר כך שממשק ה”הולו” מתבטא כאן עוד יותר, הצבעים עברו מאפור כהה לאפור בהיר, האייקונים גדלו, ובנוסף לאלו נוסף תפריט למעבר מהיר בין התכנים כשצבעו של הבר העליון מתחלף בהתאם.

מעבר לרענון העיצובי הוכנסו מספר שיפורים בחויית השימוש: מעתה יישומים יתעדכנו באופן אוטמטי וניתן לסמן יישומים באופן פרטני שלא יעודכנו באופן אוטומטי. בנוסף לאחר התקנה של יישום לא עולה דף היישומים המומלצים וכן בעת הסרת התקנה (Uninstall) של יישום יתבצע בשלב אחד ולא במספר שלבים כפי שנהוג היום.

גרסה 4.0 של החנות צפוי לצאת בקרוב, ואנחנו ממתינים לכנס המפתחים Google I/O שיספק לנו פרטים נוספים וגם על הצ’אט המאוחד של גוגל Babel שגם קיבל אמש אישור נוסף בצילום מסך שהגיע לרשת.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.