לקראת ההכרזה הצפויה על שעון ה-Pixel Watch החדש, מפרסמת גוגל (Google) הנחיות מעודכנות למפתחים המעוניינים ליצור אפליקציות עבור פלטפורמת Wear OS. מטרתה המוצהרת של גוגל היא ״לעשות סדר״ בחנות האפליקציות, ולדאוג לכך שכל האפליקציות המפותחות עבור Wear OS יהיו ברמה טכנית סבירה, ויציעו תמיכה בכל דגמי השעונים.

לצורך כך, תהפוך גוגל את תהליך האישור הפרטני לכל אפליקציה לתנאי חובה – בדומה למדיניות אותה מפעילה המתחרה אפל (Apple). אחד התנאים לאישור הוא תמיכה בכל תצורות המסך השונות של Wear OS: מסך מעוגל, מרובע, וגם מסך בעל מגרעת בצידו התחתון. מהמפתחים נדרש לנסות את האפליקציה בכל התצורות הללו, בין אם על מכשיר פיזי או דרך האמולטור שאותו מספקת גוגל. בנוסף, נדרשת כעת הגשת צילומי מסך עבור גרסת Wear OS של כל אפליקציה, ואלו חייבים לייצג את המראה העדכני של אותה אפליקציה – כך שבכל שינוי עיצוב משמעותי נדרשת גם החלפת הצילומים.

״אנו מקווים כי תהליך האישור ישפר את איכות האפליקציות ל-Wear OS בכל מגוון המכשירים הזמינים״, מסבירים בגוגל. ״בנוסף, מאחר וצילומי המסך נדרשים לצורך תהליך האישור, זה ישפר את מראה האפליקציה ויסייע למשתמשים למצוא אותה בחנות״.

הכללים החדשים נכנסים לתוקפם ב-1 באוקטובר – במקרה או שלא, תאריך הסמוך למועד ההשקה המשוער לשעון החדש. אפליקציות קיימות ידרשו לעבור את תהליך האישור עד ה-4 במרץ, או שיוסרו מהחנות.