גוגל הרעידה את עולם הטאבלטים אמש כשחשפה את ה-Nexus 7 יחד עם גרסת ה-Android 4.1 Jelly Bean. בעוד מערכת האנדרואיד מלווה אותנו כבר כמעט 5 שנים, עכשיו נראה רק כי היא סוגרת את הפערים מול מערכת ה-iOS, במספר האפליקציות.

גוגל הכריזה באירוע כי חנות האפליקציות של האנדרואיד, ה-Play Store חצתה את קו 600,000 האפליקציות, והיא מתקרבת בצעדי ענק לחנות האפליקציות של אפל, ה-AppStore אשר מכילה 650,000 אפליקציות כפי שהודיעה אפל לפני כשבועיים בהכרזת ה-iOS 6. ואולם, גוגל לא ציינה  מהי כמות האפליקציות המותאמות לטאבלטים, שם ידוע כי אפל שולטת בצורה ניכרת.

עוד הודיעה גוגל כי בחנות ה-Play Store נרשמו עד כה 20 מיליארד הורדות, גם נתון זה סוגר את הפער מול ה-AppStore שעומדת על 30 מיליארד הורדות ובכל יום שעובר מופעלים יותר ממיליון מכשירים חדשים, 12 מכשירים בכל שנייה ועד היום נרכשו סך של 400 מיליון מכשירי אנדרואיד, וזו קפיצה של 300 מיליון מיוני שנה שעברה.

עדכונים חכמים
גוגל גם שינתה את הגישה שלה בעדכוני אפליקציות והכריזה על פיצ'ר בשם Smart Update המאפשר למשתמשים להוריד רק את החלק היחסי של העדכון ובכך לחסוך בגודל ההורדה  עד כדי שליש מגודל ההורדה המקורי.