גרסה חדשה של ה'גוגל פליי סטור' (Google Play Store), חנות התכנים של גוגל דלפה לרשת והאתר 'Droid Life' הצליח להניח את ידו על הגרסה החדשה ולדווח על השינויים.

נראה כי החנות הווירטואלית עברה מתיחת פנים קלה – אם עד כה צבע הרקע בחנות היה שחור שתאם את העיצוב של גרסת 'Honeycomb', אנדרואיד בגרסה 3 ומעלה הרי שעכשיו הוא הוחלף בצבע לבן, הצבע של שורת הפעולות (Action Bar) הוחלף גם וכעת הוא צבוע בהתאם לתוכן – ירוק ליישומים, כתום למוזיקה, תכלת לספרים, אדום לסרטים וסגול למגזינים. כמו-כן סמלי היישומים הוגדלו ונראה העיצוב בחנות כעת תואם את עיצוב ה"כרטיסים" שהוצג לראשונה ביישום ה'גוגל נאו' (Google Now).

מעבר לרענון העיצובי הוכנסו מספר שיפורים בחויית השימוש: מעתה יישומים יתעדכנו באופן אוטמטי וניתן לסמן יישומים באופן פרטני שלא יעודכנו באופן אוטומטי. בנוסף לאחר התקנה של יישום לא עולה דף היישומים המומלצים וכן בעת הסרת התקנה (Uninstall) של יישום יתבצע בשלב אחד ולא במספר שלבים כפי שנהוג היום.

חשוב לזכור כי מדובר עדיין בגרסה ראשונית וניתן לראות זאת משום שבכניסה ליישום לא מוצג דף הפתיחה כלל ובנוסף בחלק של שורת הפעולות נראה כי ישנו קוד QR, כנראה על-מנת לזהות הדלפה של הגרסה הלא גמורה של היישום לרשת. כרגע עדיין לא ידוע מתי העדכון יגיע גם אל שאר המשתמשים אך מספר מקורות ברשת מהמרים על אירוע הגוגל המפתחים גוגל I/O שיתרחש במאי.

קרא עוד:  שאומי שחררה גרסה חדשה ל-Poco Launcher שזמינה לכולם

וידאו: Play Store 4.0

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.