בתחילת ספטמבר ניתן אישור רשמי מגוגל (Google) על קיומו של Google Play Pass, מנוי להשכרת משחקים ואפליקציות מחנות ה-Google Play באנדרואיד (Android). כעת הושק המנוי בארצות הברית כשזה יגיע לשאר העולם בקרוב.

מדובר במינוי בתשלום במסגרתו יכולים משתמשי האנדרואיד להוריד מעל ל-350 משחקים ואפליקציות ללא תשלום נוסף, פרסומות או רכישות בתשלום בתוך האפליקציה וזאת בדמי מנוי חודשיים של 4.99 דולרים (כ-17 שקלים). במסגרת המנוי, עד חמישה בני משפחה יכולים ליהנות מהשירות תמורת מנוי אחד.

Image result for Google Play Pass

בין הכותרים הכלולים בשירות אפשר למצוא את: PUBG, Limbo, Monument Valley 2, Star Wars: KOTOR, Old Man’s Journey, Stardew Valley ועוד. יש גם מספר אפליקציות נוספות כדוגמת AccuWeather, Photo Studio 2 ו-Pic Stitch.

למרות הסמיכות בהשקה של מינוי ה-Google Play Pass ל-Apple Arcade וששני השירותים מתומחרים באופן זהה, מדובר בשירותים שונים במקצת: זה של אפל (Apple) כולל ספריית משחקים בלבד ואלו בלעדיים לשירות ואילו בגוגל מציעים להורדה משחקים אך גם אפליקציות שכבר קיימים בחנות האפליקציות וניתנים לרכישה בנפרד.

השירות כאמור זמין כבר עתה למשתמשי אנדרואיד בארצות הברית, כאשר באתר השירות רשום כי זה יושק באופן עולמי "בקרוב".

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.