בהודעה שנשלחה השבוע למפתחים, הודיעה גוגל (Google) כי המדיניות הנהוגה עד עכשיו בחנות האנדרואיד (Android) שלה צפויה להשתנות בקרוב. בנוסף, כל יישום שיפר את התנאים בתקנון החדש יועלם מהחנות המקוונת בתוך 30 ימים. החברה אף צירפה רשימת קריטריונים מעודכנת, בה יצטרכו מפתחים מסוימים להיעזר בכדי לבדוק האם היישום אותו פיתחו עומד בקריטריונים.

ההודעה הזו מגיע זמן לא רב לאחר שגוגל הודיעה בכנס I/O 2012 כי מספר היישומים בחנות כבר גדול מ-600 אלף, ושקצב ההתווספות של יישומים חדשים ממשיך להיות מהיר במיוחד, ושמדובר בקצב שיכול להוביל את ענקית החיפוש למקום הראשון מבחינת מספר היישומים, ובכך לעקוף את אפל (Apple) עם ה-AppleStore שלה שמכילה קצת יותר מ-650 אלף יישומים. אבל במקום להתקדם בשצף קצף קדימה, עכשיו נראה, כאמור, כי מפתחת האנדרואיד מתחילה לנקוט בצעדים נגד המדיניות החופשית שהתנהלה עד עכשיו בחנות, שגם תרמה, כך נראה, לגידול מסיבי בכמות התכנים בחנות.

בין הקריטריונים החדשים נמצא איסור לכלילת תוכן מיני ביישום כולל עירום (גם מצויר) ואקטים מיניים, כמו כן כותבת החברה כי במקרים חמורים (כגון פורנוגרפית ילדים והטרדות מיניות) היא תנקוט בצעדים מעבר למחיקת היישום – היא תמחק את חשבון המפתח וכן תעביר את פרטיו, כולל כתובות IP בהן השתמש לרשויות במדינתו. איסורים נוספים כוללים קידום שנאה או גזענות כלפי קבוצת אנשים לרבות באמצעות תוכן בריוני, אלים ומטריד כלפי מגזרים בהתבסס על דת, גזע, מין, וכן זהות מינית. עוד איסור ברור כלפי המפתחים, הוא לכלול תוכן היכול לפגוע במכשירים כגון וירוסים, תוכנות זדוניות, סוסים טרויאנים ואחרים. גם יישומים מתחזים, או כאלה שדומים מדי ליישומים קיימים או משתמשים בצלמיות המזוהות עם חברות מוכרות, ללא אישורן, יימחקו מחנות היישומים.

קרא עוד:  גוגל לא מחכה למפעילות, תשיק שירות הודעות מתקדם עבור כל משתמשי אנדרואיד

איסורים חדשים מבית ענקית החיפוש הינם חיבור לאינטרנט ללא אישור, שליחת מסרונים ודואר אלקטרוני. יישומים שפוגעים בפרטיות המשתמש וחושפים מידע, עתידים להימחק עד ה-1 בספטמבר. נראה כי גוגל מרחיבה את השיטה הנהוגה ב-Youtube שבה המפר תנאי תקנון מספר פעמים ייחסם מהאתר לצמיתות וכי היא מעוניינת לסגור בפני מפתחים את האפשרות להעלות תוכן פוגעני. האם זה יעזור? את זה נדע בעתיד הקרוב.