כתגובה לשרות המוזיקה החדש של אפל, ה-Apple Music, שיהיה זמין גם למכשירי האנדרואיד, גוגל עולה להתקפה ומכריזה כי שירות ה-Google Play Music יציע הזרמת מוזיקה בחינם – עם מגבלות מסוימות.

השירות שיהיה כחלק בלתי נפרד מ-Play Music ולא יוצע כשירות נפרד, יציע למשתמשים הזרמת מוזיקה בחינם שכן עד כה היא גבתה תשלום של 9.99 דולרים לחודש. החינם יגיע עם מספר מגבלות: תחילה, מבחר כותרי המוזיקה יתבסס אך ורק על רשימות השמעה (פלייליסט) אותן בחרה גוגל עבור המשתמש ובנוסף, כל כולו של השירות החינמי ילווה בפרסומות, שכידוע, מרבית הכנסות החברה מתבססות על פלטפורמת הפרסום.

מאידך, זוהי ללא ספק הזדמנות מצוינת מצידה של גוגל להגיע ליותר משתמשים, שוודאי חלקם ירצו להרחיב את השירות ללא הגבלה, שזמין כאמור, בדומה ל-Apple Music, בתשלום חודשי של 9.99 דולרים לחודש. כיום, שרות ה-Play Music מציע הזרמת מוזיקה גם במקרים שאין חיבור לרשת (אופליין), עם מאגר עצום של שירים שנאמד לפי שעה בלמעלה מ-30 מיליון כותרים.

כך או כך, יהיה מעניין לראות מה תהיינה מהלכיה הבאים של גוגל, בהתחשב בעובדה ששרות המוזיקה של אפל צפוי למשוך אחריו לא מעט משתמשים משירותים מתחרים אחרים ובעיקר, כיצד תגיב המתחרה השלישית בקטגוריה, Spotify, הפופולרית במיוחד בארה"ב, נוכח השינויים הצפויים.

נכון לעכשיו, פליי מיוזיק אינו זמין לקהל הישראלי, אך הערכות הן כי השירות המתחרה, האפל מיוזיק, כן יושק כאן בסוף החודש.

קרא עוד:  הטלפון מפריע לריכוז? גוגל מביאה את החידוש הכי חשוב של אנדרואיד 10 לכולם