לוגו גוגל

גוגל (Google) מפתת יישום מסנג’ר נייד חדש המיועד להתחרות כנגד השירותים האחרים ובראשם המסנג’ר של פייסבוק, כך לפי דיווח של Wall Street Jornal מפי גורם המעורב בפרויקט.

השירות החדש ינצל טכנולוגיה של בינה מלאכותית, פרי פיתוחה של גוגל שתוכל לספק תשובות ומענה מהיר לשאלות מורכבות, סטייל Google Now רק חכם יותר. בעוד שהמידע עוד לא ברור, כן נאמר כי משתמשים יוכלו לשלוח לחבריהם הודעות עם Chatbot (צ’ט-בוט), מעין רובוט תוכנה קטן שיבצע חיפוש ברשת אחר המידע הרלוונטי ויגיש את התשובה במקומם. למעשה, גוגל ככל הנראה תשתמש באותה הטכנולוגיה הקיימת במנוע החיפוש שלה כדי לספק מענה חכם יותר ובאמצעות Chatbot היא תוכל לפרק את המידע לתתי חלקים רבים כך שהמידע הרלוונטי יגיע במהירות ובאופן פרטני.

המוצר הסופי נשמע כמו שילוב של Hangouts, שירות המסרים המידיים של גוגל עם Google Now On Tap המציע מידע On the fly ישירות מ-Google Now אשר שולב במערכת האנדרואיד 6.0, כך שכל אלו יחדיו יספקו כלים למשתמש, זאת מלבד יכולות נוספות שיעניקו מפתחים צד שלישי ואף ייתכן כי נראה משהו כמו חנות אפליקציות ייעודית בדומה למה שעשתה פייסבוק עם יישום המסנג’ר שלה.

עוד מוסיף WSJ כי מי שמוביל את הפרויקט הוא ניק פוקס (Nick Fox), עובד וותיק בחברה שהציע לרכוש את הסטרטאפ 200Labs אשר מפתחת Chatbots שכאלה וכבר הטמיעה את הטכנולוגיה בטלגרם (Telegram), שירות הצ’אט בקוד פתוח המתחרה לוואטסאפ, אולם קודקדי החברה סרבו לעסקה.

קרא עוד:  ניווט במציאות רבודה מגיע ל-Google Maps

גוגל לא הגיבה לדברים ולנו נותר רק להמתין לרמזים נוספים ולראות האם עתיד המסרים המידיים לא יישאר באופן בולט אצל פייסבוק וואטסאפ.