במהלך שנת 2018 פורסמו דיווחים רבים על כוונתה של גוגל (Google) להשיק שעון חכם מתוצרתה, תחת מותג ״פיקסל״ (Pixel) המוכר. בחודשים האחרונים של השנה נעשה ברור שזה לא עומד לקרות, אולם כעת שוב עולה שמו של ה-Pixel Watch לכותרות, הפעם כמוצר אותו מתעתדת גוגל להשיק במהלך השנה הנוכחית.

לפי אותם דיווחים, בחרה גוגל לדחות את ההכרזה על השעון מאחר ומערכת ההפעלה Wear OS לא הגיעה למצב בשלות טוב מספיק בכדי שתוכל להצדיק מוצר בסדרת Pixel היוקרתית. אולם העבודה על שיפור מערכת ההפעלה נמשכת, כמו גם פיתוחו של השעון עצמו, והציפייה היא כי במהלך 2019 הן הפלטפורמה והן השעון עצמו יהיו מוכנים סוף-סוף להשקה.

סימן נוסף לכוונותיה הרציניות של גוגל בתחום הוא עסקת הרכישה עליה הכריזה החברה לפני כחודש, במסגרתה נרכשה טכנולוגיה מסתורית כלשהי הקשורה בשעונים חכמים מהיצרנית פוסיל (Fossil) ועברה לידי גוגל. עדיין לא ברור באיזו טכנולוגיה בדיוק מדובר, אולם חלק מההערכות גורסות כי מדובר בפיתוח המקל מאוד על השליטה באפליקציות בשעונים חכמים, ומתגבר על החסרון הבולט ביותר שלהם: מסך קטנטן ובעל ממשק מגע מוגבל ולא מאוד נוח. פריצת דרך בתחום עשויה להציב את גוגל, סוף סוף, בעמדת יתרון מול האפל וואצ׳ (Apple Watch).