במהלך אירוע החומרה אותו תערוך גוגל (Google) ב-9 באוקטובר, צפויה החברה להשיק אביזר חדש בשם Pixel Stand שישמש כמעמד לטעינה אלחוטית עבור מכשירי החברה. דיווחים אודות האביזר כבר פורסמו בעבר, אולם כעת מגיע אישור כמעט סופי לקיומו בדמות אנימציות שנתגלו חבויות בתוך הגרסה העדכנית של אפליקציית גוגל למכשירי אנדרואיד.

האנימציות, האמורות כנראה לשמש כמעין מדריך מהיר למשתמשים בעת השימוש הראשון באביזר, חושפות לא רק את מראה ה-Pixel Stand אלא גם כמה מתכונותיו. באחת האנימציות נראית מצגת הכוללת תצלומים שונים, ככל הנראה מתוך אלבומי ה-Google Photos של המשתמש. באנימציה נוספת מוצגות על המסך התראות שונות מאפליקציות, כגון הודעות, פגישות ביומן, שעון מעורר, ואף תצוגת השיר המתנגן באותו רגע.

google pixel stand animation

כל זה מצביע על כך שה-Pixel Stand איננו רק מעמד טעינה, אלא גם – בהתאם לדיווחים הקודמים – מעביר את מכשירי הפיקסל למצב שימוש מיוחד שבו הם הופכים למעין ״מסך חכם״, המציג מידע רלוונטי באופן אוטומטי ונענה לפקודות קוליות ואולי על הדרך גם מבצע גיבוי לענן.

כמובן שיש לסייג את החשיפה בכך שגוגל עשויה להחליט ברגע האחרון שלא לחשוף את ה-Pixel Stand בחודש הבא, אלא לדחות את השקת האביזר למועד מאוחר יותר על מנת שלא יתנגש בהכרזות נוספות המתוכננות לאירוע העמוס.