יכולות הצילום המשובחות של מכשיר ה-Pixel של גוגל (Google) נשענות לא רק על חומרה איכותית, אלא גם על תוכנת עיבוד תמונה שפותחה על מנת להפוך צילומי HDR לחדים ובהירים במיוחד. התכונה הזו אמורה הייתה להיות בלעדית ל-Pxiel, אך כעת היא זמינה להורדה עבור כל מכשיר אנדרואיד (Android) המבוססים על מעבדי Snapdragon 820, 821 או 835. רשימה זו כוללת דגמים פופולריים רבים, ביניהם מכשירי Galaxy S7 ו-S8, ה-OnePlus 3 ו-LG G6.

לא מדובר, כמובן, בעדכון רשמי מצד גוגל. מפתח אוקראיני הוא זה שהצליח להעתיק את אפליקציית הצילום של הפיקסל, ולגרום לה לפעול על מכשירים אחרים. תהליך ההתקנה עצמו איננו מסובך במיוחד – פשוט מורידים קובץ APK ומתקינים אותו על המכשיר. לאחריו תוכלו ליהנות מעיבוד תמונה איכותי במיוחד, גם אם הרמה עדיין לא זהה לחלוטין לזו שאותה מצליחה להשיג המצלמה המקורית של מכשיר הפיקסל.

באתר XDA בחנו את קובץ ההתקנה, ולדבריהם הוא בטוח לחלוטין לשימוש ואיננו כולל רוגלות מסוכנות. עם זאת, יש לזכור כי לא מדובר באפליקציה רשמית, ועל כן בהחלט ייתכן שתחוו תקלות ובאגים שונים בעת השימוש בה. כמו כן, סביר כי גוגל, שתכננה כי טכנולוגיה זו תישאר בלעדית לרוכשי הפיקסל, תדאג לעצור בדרך כזו או אחרת את הפצת העדכון הבלתי רשמי, או אף תחסום אותו כליל באחת מהגרסאות הבאות של אנדרואיד.