גוגל (Google) הכריזה על תחילת הפצתו של עדכון תוכנה חדש למכשירי ה-Pixel 2 וה-Pixel 2 XL, האמור לפתור רבות מהבעיות עליהן התלוננו המשתמשים לאורך השבועות שחלפו מאז ההשקה.

אחד השינויים אותם כולל העדכון הוא מצב מסך חדש, תצוגה ״רוויה״ (Saturated), המציגה גווני צבע בוהקים יותר על חשבון אמינות התצוגה. זאת במענה לתלונות על כך שמסך ה-Pixel 2 XL סובל מצבעים ״דהויים״ לעומת מסכי טלפונים אחרים. ניתן להפעיל אותו ממסך הגדרות של המכשיר. בכדי למנוע את תופעת צריבת המסכים, בגוגל בחרו להגביל את רמת בהירות המסך, ולהסתיר באופן אוטומטי את כפתורי הניווט לאחר כמה שניות של חוסר שימוש.

עוד כולל העדכון תיקוני באגים שנים, כגון צלילי ״קליק״ בלתי נחוצים בעת שימוש בחיבורי NFC, ועדכון אבטחה המתייחס לפרצה שנתגלה לאחרונה בחיבור אינטרנט אלחוטיים, KRACK. עבור אלו החוששים כי חלק מהשינויים הללו עשויים להשפיע לרעה על חווית השימוש שלהם במכשיר (לדוגמא – שבהירות המסך המקסימלית תהיה נמוכה מכפי שהתרגלו), מבטיחים בגוגל כי העדכון תוכנן תוך תשומת לב רבה שלא לפגוע במשתמשים.

העדכון החדש יעשה את דרכו למכשירי הפיקסל במהלך הימים הקרובים. חסרי הסבלנות יכולים לנסות להוריד ולהתקין אותו באופן ידני, אם כי מומלץ להמתין לביצוע עדכון אוטומטי בכדי לצמצם את הסיכוי לאובדן מידע במהלך ההתקנה.