גוגל (Google) הכריזה על מספר חידושים לשירות אחסון התמונות המקוון שלה, Google Photos. רובן ככולן נתמכות על ידי טכנולוגיית האינטליגנציה המלאכותית של החברה, וצפויות להגיע לאפליקציות האנדרואיד והאייפון של השירות בטווח החודשים הקרובים.

לאחר העדכון, תוכל האפליקציה לזהות באופן אוטומטי חברים ומכרים המופיעים בצילומים השמורים במכשיר, ולהמליץ על שיתוף הצילומים הללו. במידה והאפליקציה תזהה צילום של מסמך, היא תחתוך ותשפר אותו כך שיראה כאילו נסרק באופן מקצועי, ואפילו תמיר את התמונה לקובץ PDF – פורמט מקובל לשיתוף מסמכים דיגיטליים.

יתר השיפורים קשורים במערכות שונות שנועדו לשפר את איכות התצלומים עצמם, וזאת באמצעות שימוש בבינה מלאכותית. Google Photos תוכל להציע למשתמש לתקן תמונות שרמת הבהירות שלהן נמוכה או גבוה מידי, להדגיש אלמנטים מסוימים בצילום שיראו חשובים יותר, ואפילו לצבוע תמונות שצולמו במקור בשחור לבן. התוצאות שהודגמו במהלך המצגת אומנם לא מושלמות, אך כל שיטה אחרת לצביעת תמונות דורשת מאמץ רב וזמן המתנה ממושך – כך שגם תוצאה סבירה המתקבלת לאחר המתנה של שניות ספורות ובתהליך אוטומטי לחלוטין היא הישג מרשים לטכנולוגיה של גוגל.