אחת ההכרזות בכנס I/O 2017 נגעה לאפליקציית התמונות Google Photos הנחשבת לפופולרית במיוחד, בעיקר בקרב משתמשי האנדרואיד, בזכות האפשרות לבצע גיבוי אוטומטי של צילומי הטלפון. הגרסה הבאה של האפליקציה אמורה להציג מספר תוספות שימושיות במיוחד: ספריית תמונות משותפת, הצעות לשיתוף והדפסת תמונות.

Suggested Sharing – הצעה לשיתוף

רבים מצלמים תמונות באירועים, אבל שוכחים לשתף אותן. כעת גוגל רוצה לפתור את הבעיה הזו ולהזכיר למשתמשים לשלוח אותן לחברים לאחר שמסיימים לצלם. האפליקציה אמורה לזהות את האנשים שבתמונה, ובאמצעות חיבור לאנשי הקשר, היא תציע לשתף על ידי שימוש בהתראת מערכת. במידה ותינתן ההסכמה, האפליקציה תשתף את התמונות ותשלח אותן באופן אוטומטי לכל אחד מאנשי הקשר המזוהים. אם לאנשי הקשר ברשימת השליחה אין את האפליקציה, היא תשלח להם הודעת מסרונים במקום זאת.

Shared Libraries – ספריות משותפות

האפשרות החדשה השנייה היא Shared Libraries. עם אפשרות זו ניתן יהיה לשתף את כל ספריית התמונות עם חברים או בני משפחה קרובים. תחת לשונית חדשה ב-Google Photos ניתן יהיה לבחור את התמונות שרוצים לשתף, מתאריך מסוים ועד תאריך מסוים, ובמקביל גם את התמונות שרוצים להסתיר.

Photo Books – אלבומי תמונות

Photo Books הוא שירות חדש שזמין כרגע רק בארצות הברית . זו אולי הדרך של גוגל להרוויח עוד קצת כסף, אם תרצו. שירות זה מאפשר להדפיס חוברת של התמונות האהובות ישירות מהטלפון. ניתן לבחור ולקבץ תמונות יחד, להוסיף אפקטים וכיתובים ואפילו לקבל הצעות אילו תמונות כדאי לנו להדפיס. עלות השירות מתחילה ב-9.90 דולר לחוברת תמונות ו-19.90 דולר לכריכה קשה.

קרא עוד:  אינסטגרם עושה טיקטוק: משדרגת את כלי עריכת הוידאו

כל החידושים יגיעו לאפליקציה באנדרואיד, iOS ולאתר השולחני כבר בזמן הקרוב.