גוגל (Google) משחררת את החייגן החכם שלה להמונים: החייגן אשר קיים במכשירי הנקסוס (Nexus) ומגיע כברירת מחדל במערכת האנדרואיד (Android), אפשרי להתקנה על כל מכשירי האנדרואיד.

מלבד שימושו של הרגיל של החייגן שהוא, לחייג לאנשי קשר, שימוש במועדפים, חיוג מהיר ועוד, כולל זה גם שיחה מזוהה – מעין שילוב של אפליקציות Truecaller ו-Me, אם תרצו. במילים אחרות, החייגן יזהה עבורכם גם מספרים שאינם ברשימת אנשי הקשר שלכם ויציג את שמם המלא על גבי המסך בצירוף פרטים רלוונטים, תכונה שנוספה החל מגרסת האנדרואיד 'לוליפופ'. האפליקציה מבצעת סריקה של כל חשבונות הגוגל הקיימים, כך שלא בהכרח הצד המתקשר חייב להיות בעל מכשיר אנדרואיד כזה או אחר או בעל האפליקציה, זאת במידה והוא אישר את שיתוף הפרטים.

על מנת שתכונת זיהוי המתקשר תפעל כראוי, נדרש לקבוע כי אפליקציית החייגן תהיה כברירת המחדל במקום זו הקבועה של היצרנית. על מנת לעשות זאת, יהיה עליכם לנווט לעבר סעיף ההגדרות/אפליקציות ולבחור באפליקציית החייגן של גוגל כברירת המחדל. כמו כן, חשוב לציין כי האפליקציה תפעל אך ורק על מכשירים בעלי מגרסה 6.0 ומעלה – שכאמור מרבית המשתמשים עדיין ממתינים לעדכון המיוחל.

בחנות החייגן לא זמין להורדה, אבל כן ניתן להתקנה באופן ידני בשימוש קובץ APK.