גוגל נדרשת להתמודד לא רק עם הטכנולוגיה העתידנית במחשב הלביש, ה-Project Glass המציג את המידע על זכוכית קטנה בקצה העין, אלא גם בצורת השליטה שלנו בנתונים המוצגים. המטרה כמובן לבטל את הצורך בלהשתמש בפיזית במסך המגע של הסמארטפון וכי המשקפיים יצוידו בחיישני תנועה וינצלו את חיישן המיקום של הסמארטפון כדי להציג לנו מידע רלוונטי. סביר כי נראה גם שליטה קולית, כך ה-Google Voice יתפוס חלק נכבד מהפתרון ובגוגל מתכננים גם שליטה במחוות ידיים ב-Project Glass, כך לפי רישום לפטנט שגוגל הגישה לרשם הפטנטים אמריקאי תחת הכותרת “סמן לביש עבור לאינטרקציה פסיבית”.

הסמן הוא חיישן הממוקם בקצה האצבע אשר יתקשר למשקפיים באופן אלחוטי (IR) ויאפשר זיהוי מחוות היד לביצוע פקודות כמו לדוגמה להפעיל אפליקציה, לעבור בין הנתונים ועוד. החיישן יהיה קטן מאוד ובקושי ניתן יהיה להבחין בו. למעשה, הוא יהיה אישי ומותאם למשתמש כך המערכת תוכל לזהות את הסמן ולהתאים את ההגדרות לפי פרופיל המשתמש.

בינתיים גוגל לא חשפה מה היא מתכננת לגבי ה-Google Galss, או מה הם אביזרי החומרה שאותם יצטרך המשתמש לענוד ונקווה כי נקבל קצת מידע ואולי הדגמה חיה בכנס המפתחים Google I/O שיתקיים בחודש הבא.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.