מכוני הסקרים בעולם הבינו כבר מזמן כי הזמנים בהם ענינו מרצוננו הטוב על סקר טלפוני כבר חלפו מן העולם. אותם הסקרים הטלפוניים עברו לפלטפורמה האינטרנטית – ושכרם בצידם: קופונים, תווי קניה ומתנות אחרות מוענקות לנו, אם רק נואיל בטובנו לענות על מספר שאלות. גם גוגל (Google) החליטה לאמץ את המשפט "דעתך חשובה לנו", ולתגמל את העונים על הסקרים שתפרסם, באמצעות אשראי מפנק.

עם אפליקציה חדשה שהשיקה בסוף השבוע האחרון, וניתנת לשימוש בינתיים רק בארה"ב, קוראת גוגל למשתמשיה לענות באופן קבוע על סקרים שונים. היא, מצידה, תתגמל את העונים בסכומי כסף הניתנים למימוש בחנות האפליקציות שלה – Google Play. כיצד זה יתבצע? המשתמש יצטרך להוריד את האפליקציה Google Opinion Rewards ולמלא מספר פרטים ראשוניים שיהפכו את הסקרים לרלוונטיים יותר. לאחר מכן, יצטרך המשתמש להזין את פרטי ה"ארנק" של גוגל (Google Wallet), בכדי ששם יעודכן הסכום הכספי שיקבל בתגמול לסקרים עליהם יענה. עם הסכומים שהרוויחו יוכלו המשתמשים לרכוש אפליקציות בתשלום, מוסיקה, ספרים ועוד.

גוגל לא מתכוונת להפוך לנטל על הרשומים לאפליקציית הסקרים. כשסקר חדש ימתין עבור המשתמשים, הם מיד יראו זאת בשורת ההתראות ויוכלו לענות עליו בזמנם הפנוי. הערכות מדברות על סקר אחד בשבוע, כאשר כל סקר יכלול 10 שאלות, פחות או יותר. מצד שני, משתמשים שיחשבו כי יתוגמלו עבור כל סקר טועים, והחברה מתכוונת להחליט אלו סקרים יוסיפו למשתמשיה מספר דולרים בארנק של גוגל, ואלו יסתפקו בברכת "תודה רבה" מנומסת.

קרא עוד:  לא רק באייפון: הפרצה החמורה שגוגל גילתה שימשה גם לתקיפת מכשירי אנדרואיד ומחשבים

לצערנו, שירות הארנק של גוגל (Google Wallet) טרם זמין בישראל, וכך גם אפליקציית הסקרים. אמנם ישנן שמועות לגבי קובץ התקנה של האפליקציה (apk) שהודלף לרשת, אך סביר להניח כי לא יהיה פשוט להערים על גוגל בכל הקשור לשירותי הארנק המאובטחים.

http://youtu.be/2zpKBS9pL-o

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.