מעכשיו, אם תרצו לרכוש משהו מגוגל (Google), אז לא רק Play Store תעמוד לרשותכם. אולי על מנת לקרב אליה חלק גדול יותר מהמשתמשים, פתחה החברה חנות מקוונת חדשה בה היא מתמקדת יותר במוצרי החומרה כגון מזרימי-מדיה וכדומה.

בחנות המקוונת החדשה, שמכונה Google Store וכמובן עדיין אינה זמינה בישראל בדומה לחנות ה-Play Stroe בתחילת דרכה, יוכלו תושבי ארצות הברית לפי שעה לרכוש ולצפות בכל המוצרים של גוגל כצמה וכאלו שמיוצרים סביב מערכות ההפעלה שלה, לרבות מחשבי ה-Chromebook, מכשירי ה-Nexus השונים, ה-Chromecast ועוד. בנוסף בחנות ניתן יהיה לרכוש מוצרים שונים כגון נתב אלחוטי פרי פיתוחה של חברת Nest אותה רכשה גוגל אשתקד. עם צעד זה מקווים בגוגל לנסות לעשות סדר, במקום שהכל יהיה מרוכז בחנות אחת.

Google Store

זו איננה הפעם הראשונה בה מנסה גוגל למכור את מוצריה הפיזיים בחנויות נפרדות, בדומה לאפל (Apple) שמקפידה למכור את מוצריה כגון אפליקציות ותכני מדיה בחנות נפרדת מזו של מוצריה הפיזיים שנמכרים אך ורק באתר הרשמי שלה. בשנת 2010, כאשר השיקה החברה לראשונה את מותג ה-Nexus פתחה אתר מיוחד, שרק דרכו ניתן היה להזמין את המכשיר. לאחר שלא הפגין הצלחה מרובה, החלה גוגל לשווק את המכשיר לחנויות חיצוניות, כשלאחר מכן פתחה מחלקה נפרדת ב-Play Store. בנוסף, אישרה גוגל כי מכשיר ה-Nexus 5 לא יימכר יותר בחנות.