התחברות עם סיסמה facebook login password

בניסיון למזער את השימוש בסיסמאות, גוגל (Google) מפתחת מערכת קוד פתוח שתוכל לחבר אותנו באופן מאובטח לאפליקציות ושירותי רשת תוך כדי שימוש במנהל סיסמאות אחד ובהזדהות בודדת ומהירה: הכירו את Open YOLO.

מדובר על שיתוף פעולה בין גוגל לבין מנהלי סיסמאות כמו 1Pass, LastPass והראשונה שזכתה לעבוד במשותף איתה היא Dashlane שתסייע בהפצה ובפיתוח הראשון של Open YOLO – ראשי תיבות של You Only Log in Once.

המערכת תיצור קישור מאובטח בין במנהלי הסיסמאות לבין אפליקציות צד ג' באנדרואיד, ובצורה כזו יוכל המשתמש להתחבר למנהל הסיסמאות שלו פעם אחת בלבד ואז כל אפליקציה שתדרוש שם משתמש וסיסמה, תוכל למשוך את המידע ממנהל הסיסמאות האישי שלנו.

Open YOLO – הסוף לסיסמאות?

מנהל הקהילות של חברת Dashlane אמר כי הוא מקווה שבעתיד Open YOLO יתקדם מעבר למכשירי אנדרואיד ויהפוך לכלי יישומי שמחבר בין אפליקציות למנהלי סיסמאות בכל פלטפורמה או מערכת הפעלה שהיא. Dashlane מאפשרת ניהול סיסמאות חכם במחשב או בנייד ומסוגלת להשתלב במנהל הסיסמאות הקיים של דפדפן הכרום.

סיסמאות מרובות היא בעיה של רוב המשתמשים בעידן האינטרנט ועוד יותר בשל דרישות האבטחה, אשר הופכות למתוחכמות מדי שנדרש כעת ברוב המקומות להזין סיסמאות שונות של יותר מ-14 תווים, וליצור זיהוי באמצעות אימות שני שלבים.  אמצעים ביומטריים כמו סורק קשתית או טביעות אצבע יכולים לסייע, אבל לא בכל המקרים.

מערכת הנעילה של האנדרואיד, חוסכת למשתמש את הזנת הסיסמה או צירוף תבנית אלא בדרכים שונות שבאמצעותן המשתמש מתחבר למכשיר כמו למשל חיבור להתקן חיצוני (כמו אוזנייה, שעון חכם וכו') זיהוי תנועות גוף, פנים, קול או מיקום. גם חברת אפל ׁ(Apple) למשל תטמיע בגירסה הבאה של מערכת ההפעלה tvOS פיצ'ר של התחברות אחת לכל האפליקציות הקיימות ב-Apple TV מבלי צורך להזין קודי אישור, ובנוסף תאפשר לבעלי ה-Apple Watch לפתוח את המק שברשותם רק באמצעות קירבה פיזית למחשב.