המצלמה החדשה Google Clips

Google Clips, המצלמה החכמה של גוגל (Google), הוכרזה על ידי החברה לפני כארבעה חודשים אך עד כה לא היה תאריך רשמי להשקה. כעת מתברר כי בשבוע האחרון היא ביצעה השקה בפועל שקטה. החברה החלה למכור את המצלמה באתר הרשמי שלה מבלי להודיע על כך, ולמרות זאת המלאי כבר אזל.

בזמן שגולשים עירניים ששמו לב כבר הצליחו להזמין את המצלמה, מי שמעוניין אותה כעת יכול להצטרף לרשימת המתנה. חלק מהאתרים מדווחים שקיבלו מגוגל תאריכי משלוח שנעים בין ה-27 בפברואר ל-5 במרץ, בעוד אתרים אחרים מדווחים כי גולשים שמצטרפים לרשימה כלל לא מקבלים תאריך יעד למשלוח – אלא רק הודעה שאומרת שיקבלו הודעת דוא"ל כאשר המצלמה תהיה שוב זמינה לרכישה.

במקביל נחשפו פרטים נוספים על המצלמה החכמה, שאמורה לזהות באופן אוטומטי רגעים שכדאי לצלם. היא מבוססת על חיישן בגודל 12 מגה-פיקסל, עם שדה ראייה של עד 130 מעלות. נפח האחסון הפנימי שלה הוא 16 גיגה-בייט בלבד, אך המצלמה מסוגלת לשמור תמונות וסרטונים קצרים בחשבון הגוגל של המשתמש, כדי שאלה יהיו זמינים מכל מקום המכשירים.

גוגל טוענת בנוסף כי פיתחה את יכולות למידת המכונה של המצלמה שלה באמצעות עשרות צלמים מקצועיים שילמדו אותה לזהות את התמונות הטובות ביותר, ושהמצלמה גם מסוגלת ללמוד ולהפוך לחכמה יותר תוך כדי שימוש.

קרא עוד:  יס השיקה שירות הפעלה קולית דרך השלט

המחיר של Clips עומד על 249 דולרים, וכאמור טרם ידוע מתי גוגל תפתח שוב את האפשרות לרכוש אותה.

https://youtu.be/JXh1yyvXpwo