שרות הניווט של גוגל, Google Maps, מוכיח שוב מדוע הוא נחשב לבין שרותי הניווט הטובים והאמינים בעולם: במהלך כנס ה-Google I/O השנה, הבטיחה גוגל כי בקרוב תוסיף תמיכה בניווט כמו גם בחיפוש גם ללא חיבור פעיל לרשת (Offline). ואכן, נראה כי החברה עמדה בהבטחתה וכעת האפשרות זמינה לחלק מהמשתמשים.

האפשרות, שאמנם הייתה זמינה גם בגרסאות הקודמות של השירות אם כי בתמיכה חלקית בלבד, מאפשרת מעתה למשתמשים להוריד מפות שלמות של ערים, רחובות ומדינות שלמות ולהשתמש בהן לצורך בחיבור לרשת, כולל הנחיות קוליות ופנייה אחר פנייה, אפשרות שלא הייתה זמינה עד כה. כל שצריך לעשות הוא ללחוץ על כפתור ההורדה בסיור באזור שאותו מעוניינים להוריד, והאפליקציה מתחילה בהורדת הנתונים למכשיר.

לצד התמיכה בניווט והנחיות קוליות, הוסיפה החברה תמיכה גם בחיפוש ללא חיבור פעיל לרשת. כך, לדוגמה, בעת שהות בחו"ל בה כאמור הגישה לרשת מוגבלת, ניתן יהיה לחפש נקודות עניין ואף לנווט – אך ללא הנחיות קוליות. יש לציין, עם זאת, כי עצם הורדתן של המפות למכשיר כן ידרוש חיבור פעיל לרשת, כך שכמובן נדרש לעשות זאת לפני כן, אך לאחר מכן ניתן יהיה להשתמש בהן בהתאם למפה.

האפשרות זמינה לפי שעה בארה"ב וקנדה בלבד, כשבשלב מאוחר יותר גם היא תפיץ את העדכון לשאר המשתמשים בעולם.

שרות המפות של גוגל אינו היחיד שתומך בניווט ללא חיבור לרשת: לפני מספר חודשים, שחררה נוקיה את שרות המפות שלה למשתמשי האנדרואיד וה-iOS כאחד – שכולל תמיכה בניווט גם לא חיבור פעיל.

קרא עוד:  בעקבות רכישת פיטביט: חשש מפני דליפת מידע רפואי רגיש לידי גוגל